Pro oba týmy to bylo utkání důležité a vyhecované, navíc v dresu domácích nastoupili dva bývalí hráči Legaty, Mahušek v brance a Kočí v poli.

Legata sehrála dva rozdílné poločasy, přičemž na ten první by určitě nejraději zapomněla. Ve druhém se díky zhoršené hře soupeře dostala do tempa a nakonec se oba týmy rozešly smírně.

Hosté vstoupili do utkání jakoby zakřiknutí. Domácí, posilnění vysokými výhrami z prvních dvou kol a s chutí oplatit hustopečským dvojitou porážku z loňska, vlétli na hráče Legaty hned od začátku a brzy se a ujali se vedení 4:1.

Domácí byli více aktivnější jak v útoku, tak i obraně. Jejich zasunutá obrana složená ze všech hráčů na hřišti dělala hustopečským problémy. Mnohem větším problémem hostů ale byla vlastní nedisciplinovanost, která brzdila jejich snahy a také malý důraz v koncovce, kdy se Legatě nedařilo proměňovat ani ty největší tutovky.

Zlínská jednička, brankář Mahušek, likvidoval jednu střelu za druhou a demoralizoval tak hustopečské hráče. I přesto se Legata snažila držet s favoritem krok. Bohužel chybami v obraně a někdy tvrdými zákroky byli často vylučováni. Dalším problémem bylo brzké vyloučení Dostalíka už v 19. minutě utkání. Pilíř obrany i útoku tak musel předčasně do šaten, což výrazně oslabilo a ještě více znepřesnilo hru hostí.

Domácí toho samozřejmě využili a s velkou lehkostí jistě navyšovali své vedení. Domácím vycházelo téměř vše, na co sáhli. Střely z dálky, proměněné šance z brankoviště i z rychlých protiútoků.

Po změně stran a po vyříkání si v „šatně“ nastoupili hosté jako vyměnění. Zlepšili hru na obraně spolu s přechodem do protiútoku. Ale soupeř si stále držel pětibrankové vedení. Stav ve 40. minutě byl stále 21:15 pro Zlín. Hosté si vyhecovanou a zlepšenou hrou v obraně získávali míče a po přechodu do protiútoku se snažili o rychlé zakončení.

Ve 47. minutě stáhla Legata stav na 24:21. Domácí začali kupit technické chyby a znervózněli. Navíc byl v 51.minutě faulován zlínský Kočí, ale za oplácení byl za třetí vyloučení poslán do sprch. Právě to nakoplo Legatu a jejich hra se vzápětí výrazně proměnila.

Hustopeče stáhli náskok domácích sedm minut před koncem na jeden bod a v 57. minutě už dokonce o bod vedli. Hala začala dunět, nervozita začala vyčnívat na obou lavičkách i na hřišti. Domácí trenér si vzal timeout. Po něm útočili domácí a se štěstím se jim nepodařilo skórovat, když střelu z brankoviště chytil hustopečský O.Přikryl.

V poslední dvouminutovce se domácím podařilo přece jenom alespoň vyrovnat střelou z brankovistě. Domácí ještě využili rychlého přechodu do útoku, naštěstí již nestihli vystřelit. Legata tak cenný remízový bod za výsledek 28:28 nakonec uhájila.