Průběh zápasu však nebyl tak jednoznačný, jak by mohl napovídat výsledek. „Bylo to těžké a vyrovnané utkání, v němž jsme byli dlouho možná až moc nervózní. Na soupeře jsme ale byli dobře připravení a vycházeli jsme z dobré obrany. Také nám dobře zachytal Jirka Bavlnka,“ uvedl k utkání Petr Semerád, trenér házenkářů z Hustopečí.

Za zmínku určitě stojí i mimořádný střelecký výkon kanonýra týmu Pavla Mrnuštíka, který v zápase zaznamenal 13 branek. „Pavel je zkušený a velmi kvalitní hráč, na něhož spoléháme. V posledních zápasech se mu až tak úplně nedařilo, ale on si vzal kritiku k srdci a tentokrát odehrál výborný zápas,“ uznal Semerád.

Legata Hustopeče je v čele prvoligové tabulky, když má stejně bodů jako druhé Maloměřice a o jeden bod víc než třetí Strakonice. Přitom má oproti oběma největším soupeřům zápas k dobru! „Chtěli jsme hrát o přední příčky, ale že jsme na první příčce, tak to je geniální. Zvlášť když jsme měli na úvod dost těžký los. Musím ale přiznat, že nám zatím trochu pomáhají soupeři. Třeba Chodov je jinak hodně silný tým,“ dodal Semerád.

V příštím kole přivítá Legata na domácím hřišti Sokol Vršovice, utkání je na pořadu už tuto neděli od 11 hodin.

Maloměřice - Hustopeče 25:31

Poločas: 13:16. Rozhodčí: Beneš, Chalupa. Diváci: 175.

Legata Hustopeče: Bavlnka – Mrnuštík 13/3, Horký 4, Strouhal 4, Zima 4, Hubáček 2/1, D. Semerád 1, Suchomel 1, Adam 1, Tejzr 1, Myslík, Novák.