Další krok za vysněným postupem do extraligového play–off učinili házenkáři hustopečské Legaty. Na své palubovce vyprovodili mužstvo Ronalu Jičín v poměru 27:25.

Až nezvykle sebevědomý výkon zdobil domácí hráče v bílozelených dresech. Po celou dobu utkání byli dravější, střelba jim nedělala žádné problémy a soupeř tak musel neustále dotahovat.

Po úvodní půlhodině se mu to povedlo, do šaten se šlo za stavu 11:11. Sudí totiž neuznali domácí branku, která padla těsně po závěrečném hvizdu.
„Vycházeli jsme z toho, že první zápas na palubovce soupeře jsme vyhráli o tři branky. Proto jsme věřili, že doma musíme vyhrát. Kluci to tentokrát měli trošku lehčí,“ poznamenal trenér domácího týmu Martin Schober.

Ve stejně jistém výkonu pokračovali Jihomoravané i ve druhé polovině zápasu 15. kola nejvyšší soutěže.
Stále si udržovali jednobrankový náskok a hosté museli dorovnávat. Tahali však za kratší konec. Především kvůli jejich ne příliš přesné střelbě se po osmi minutách druhé půle byl na světelné tabuli rozdíl čtyř branek v domácí prospěch.

Střelecky v tomto utkání exceloval především Pernička, jenž se s jedenácti zásahy stal nejúspěšnějším střelcem tohoto utkání. Navíc skvěle dirigoval hru.
„Proto jsem si ho do mužstva bral. Dá se říct, že se mnou vyrůstal. Je to hráč, který přesně dokáže realizovat moje představy. To se konečně začíná plnit,“ nechal se Schober slyšet na adresu zkušeného pivota.

Dvojnásobné oslabení domácích sice trochu smylo brankový nepoměr, otěže zápasu však pevně drželi Hustopečští. Posledních šest minut dostal v bráně příležitost zkušený gólman Štolcar, který se tak se svým týmem a zaplněnou halou radoval z celkového vítězství 27:25.

Tento výsledek je pro domácí házenkáře velmi důležitý. Obrali o body jednoho ze soupeřů o play–off a posunuli se na devátou příčku.
Zdá se, že po loňské záchraně v baráži se letos bude v Hustopečích bojovat o úplně jiné příčky.

„Pro nás bude klíčový domácí duel s Plzní, který sehrajeme za čtrnáct dnů (21. prosince v 10:30 hod. – pozn. red.). Na jejich palubovce jsme o gól vyhráli, tak to musíme doma potvrdit. Jen tak budou naše šance na vyřazovací část žít. Nebude to ale nic jednoduchého, v Plzni hraje celá řada kvalitních hráčů,“ je si vědom hustopečský trenér.

Před zápasem s Plzní však pojedou Hustopečští ještě na výlet. V rámci 16. kola zamíří na domácí palubovku Lovosic.
Legata Hustopeče – Ronal Jičín 27:25 (11:11).

Nejlepší střelci:

Hustopeče: Pernička 11, Jochman 4, Jahoda 3. Jičín: Brykner 6, Vtípil, Lepieš po 4.
Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1. Vyloučení 5:9. ČK: 0:1 (Klouček). Diváci: 280.