„Výhru a body do tabulky sice máme, ale úplně spokojení nejsme. Přitom jsme měli tolik šancí, jak utkání dotáhnout v klidu do vítězného konce, ale nekoncentrovaností v obraně a taktéž neproměňováním šancí, jsme se o klid sami připravili,“ glosoval nehezké utkání s dobrým koncem hrající asistent trenéra Legaty David Semerád.

Hustopečští nezačali dobře a soupeř se brzy ujal vedení 3:1. Domácí se však rychle otřepali a ve 13. minutě dokázali srovnat na 5:5.

„Dělala nám problémy velmi dobrá střelecká potence prostějovských spojek, které se prosazovaly střelbou z větší dálky. Nedůrazem a pozdním přistupováním jsme často kapitulovali a zbytečně dostávali laciné branky,“ tvrdil Semerád.

Hustopečským se nedařil přechod do rychlého protiútoku, špatná byla i střelba z dálky. Tomu napovídal i průběh celého poločasu, kdy se oba týmy střídaly ve vedení a vzájemně dotahovali maximálně jednobrankový rozdíl.

Vyrovnaná hra

Velké procento neproměněných domácích šancí, ztracených míčů a změna nevyhovujícího obranného systému dávali možnost ke skórování prostějovským hráčům.

„Naštěstí se i u nich projevila v jedné fázi hry nepřesná střelba a nějaké ty technické chyby. Pět minut před koncem první půle jsme dokázali šňůrou tří branek vývoj zápasu otočit. Navíc jsme měli šanci náskok ještě zvýšit. Bohužel, po neproměněných šancích to byli hosté, kteří nás vytrestali a do šaten získali nejtěsnější vedení,“ mrzelo zkušeného Semeráda, který je jedním ze základních stavebních kamenů Legaty.

Druhý poločas měli lepší opět hosté, kteří odskočili o dva body. Velké problémy dělala domácím dvojice spojek Černíček – Kosina, kteří se dokázali téměř vždy střelecky prosadit a Legatě nasázeli dohromady čtrnáct branek. I proto Legata zkoušela osobní hru právě na střelce Kosinu, který byl velmi nebezpečný a pohyblivý.

Zlom v utkání nastal ve 40. minutě. Domácím zlepšenou hrou v obraně podařilo ubránit a ze získaných míčů převážně z rychlých protiútoků skórovat. Sérií šesti branek za sebou odskočili domácí na 28:22. Vypadalo to, že se Hustopeče už vzpamatovaly a nastartovaly svoji herní a střeleckou mašinu. Ta se ale zastavila.

Zbrklou a nepřesnou střelbou domácí znovu vrátili Prostějovské do hry. Těm se dařilo lépe proměňovat své šance a pomalu ukrajovat z náskoku domácích. Legatě se sice podařilo ještě skórovat, ale závěr patřil hostům, kteří ještě dokázali zdramatizovat závěr a zkorigovat výsledek na konečných 30:28. Neporažená Legata v tabulce zůstává první s dvoubodovým náskokem na Nové Veselí.