Vzpomínáte na loňskou sezonu a trápení trenéra Missbacha s absolutním nedostatkem hry schopných hráčů?

Historie se opakuje.

Své zatím poslední sehráli hustopečští házenkáři proti favoritovi ze Zubří. Předem byli odsouzeni k porážce.

Kouč Martin Schober byl totiž obklopen pouze družinou devíti „Nejvěrnějších.“

„A to jsme ještě Jahodu trochu kamuflovali za zdravého, protože ten jeho kotník byl skoro černý. Takové utkání se koučuje špatně, když víte, že svádíte marný boj,“ přiznal po porážce hustopečský lodivod.

Legata proti favoritovi skutečně neměla šanci a konečný výsledek 26:39 byl pro domácí ještě milosrdný.

Samotný úvod zápasu přitom byl z kategorie vědeckofantastické literatury. Legata v 6. minutě vedla 5:1.

„Soupeř prostě čekal, že nastoupí jiní hráči, tak musel trošku změnit taktiku,“ přišel s vysvětlením trenér Schober.

„Hráči k zápasu přistoupili trochu laxně, jako že se nemůže nic stát. Podle toho to také na palubovce vypadalo. Po osmi minutách jsme prohrávali 2:5,“ připomněl vlažný vstup do utkání zuberský asistent Jiří Mika.

Šok na obou stranách ale trval jen krátce.

Zubří se brzo rozhodlo senzaci nepřipustit a sérií osmi bodů v řadě ukázala, že tento zápas sázkaře z míry nevyvede.

Další morová rána na hřbetě domácího týmu přišla záhy. Levá spojka Karel Jochman, tahoun hustopečského týmu musel ze zápasu odstoupit pro zranění. Přetržený křížový vaz nepustí nebezpečného střelce do hry po celý zbytek sezony.

Severomoravský favorit tak měl cestu za šestnáctou výhru v sezoně značně usnadněnou a tak pokračoval ve zběsilém střílení dalších a dalších branek.

Nakonec jich nastřílel do poločasu plných jedenadvacet. To domácí byli úspěšní jenom v patnácti případech.

A v úvodních deseti minutách druhé půle rozvlnili síť za zuberským brankářem jen jednou.

Hosté tak pohodlně dokráčeli k jistotě vítězství a poté si mohli dovolit nechat hrát i svého soupeře.

Tomu se nakonec povedlo nastřílet solidních 26 branek. Domácí příznivci však byli rádi především zato, že se počet inkasovaných branek zastavil těsně před čtyřicítkou.

Duel těchto dvou soupeřů bude mít reprízu právě dnes, pouhé tři dny po zápasu 19. kola. Tentokrát však bude hostitelem valašské Zubří.

A vítěz?

Ten se asi nebude lišit od jihomoravského klání.

Podle kouče Martina Schobera budou totiž instrukce stručné a jasné.

„Přežít a jet rychle domů. Pojede nás tam asi jen sedm,“ přiznal.

Výhodou naopak je, že následující kolo budou mít Hustopečští volnou. Budou se tak moci připravit na veledůležité klání s Hranicemi.

Hustopeče – Zubří 26:39 (13:21)
Nejlepší střelci Hustopečí: Diviš 7, Mrkvica 5, Chýlek 4, Franěk 4/1
Nejlepší střelci Zubří: J.Hrstka 8, M.Hrstka 7, Randýsek 6
Sedmimetrové hody: 1/1 – 6/4, vyloučení: 2 - 4.
Rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 200.