Úřadující slovenský šampión je v letošní sezone téměř neomylný. Domácí soutěž jasně opanuje, mezi českou smetánkou klopýtl jen v Karviné, bez potíží zdolal v Lize mistrů i rakouský Bregezenz.

„Je to soupeř tak o osm kategorií před námi. Mají výtečné mužstvo plné individualit. Spoléhají také na široký a vyrovnaný kádr,“ ví kouč kouč Legaty Zdeněk Missbach.
Hustopeče, novic extraligy, nezvládly tři poslední konfrontace. Ani tentokrát se navíc nebudou moci spoléhat na všechny opory. V jejich kabině totiž nadále řádí zákeřný virus chřipky.

„Stále se s tím potýkáme. Mimo hru je Nesrsta, Nehéz, Zmrzlý. Nachlazený je i Kočí,“ vyjmenoval domácí kouč absentující hráče.
Do sestavy aktuálně jedenáctého celku se však navrátí hned dvě opory. Obléci bílo-zelený dres byl měl Buriánek, který byl vyhlášen jako nejlepší muž prvního kola extraligy, a Kučerňák.
„Jenže oba dlouho netrénovali. Vydrží sotva pár minut,“ posteskl si nahlas Missbach. „I proto uvažujeme o posílení kádru, momentálně jednáme o příchodu dvou hráčů z Brna,“ vysvětloval.

Naopak Prešov přijede do Hustopečí pravděpodobně v plné síle. Po zápase se totiž vydá směr Dánko, kde ho čeká pohárový duel s tamním Svenborgem.
„Asi to tak bude. Nechají hrát pravděpodobně i největší hvězdy, aby nevypadly ze zápasového tempa,“ myslí si Missbach.
Na palubovku v Hustopečích tak možná vyběhnou taková jména jako Radčenko, Pekar nebo Mažár.
„To jsou hráči, kteří jsou prakticky nebránitelní,“ přiznal Missbach.
„Myslet si, že bychom mohli vyhrát, je bláznovství. Když neprohrajeme o více jak patnáct bodů, budu spokojen. Rozhodně nechceme dopadnout jako s Karvinou,“ zamračeně si zavzpomínal.