Legata se coby nováček soutěže bude pokoušet o druhé vítězství v sezoně. „Bude to těžké. Jičín je vyspělý. Musíme odvést podobný výkon jako v minulém zápase,“ pravil kouč Legaty Zdeněk Missbach.

Jeho svěřenci se v uplynulém kole postavili proti vysoce favorizovanému Prešovu, účastníkovi Ligy mistrů, a nezklamali. „Vedli jsme si dobře, nakonec jsme podlehli jen o jedenáct bodů,“ dodal Missbach po porážce 26:37.

Podobně jako v předešlých utkání se nebudou moci Hustopeče spoléhat na všechny hráče základního kádru. Mimo hru je stále Nehez, Nesrsta i Kučerňák.
„S tím bohužel nic neuděláme. Ale vyrovnali jsme se s absencemi už dříve. Věřím, že domácí zápas zvládneme. Na soupeře jsme se navíc důkladně připravovali,“ tvrdil Missbach.

Jičín patří mezi tradiční týmy okupující vrchní patra tabulky, což je okamžitě patrné při pohledu na tabulku.
„Daří se jim. Jsou šestí. Vynikají především v defenzivní fázi. Hrají tvrdě. Hodně jsme pilovali to, abychom proti nim obstáli,“ podotkl Missbach.
Poslední utkání 6. kola extraligy mužů mezi Hustopečemi a Jičínem začíná v neděli v 10:30 hodin na palubovce v útrobách městské sportovní haly.