Na vyvrcholení muselo obecenstvo v městské sportovní hale vyčkat až do úplného konce. Z devítimetrového hodu se trefil se závěrečným klaksonem lídr týmu Jan Buriánek. „Cítím se skvěle. Ale věřil jsem si na to, mám tyto situace natrénované,“ usmívala se po zápase osmadvacetiletá spojka.

Novic nejvyšší tuzemské soutěže nezačal vůbec ideálně. V úvodu zápasu zbytečně ztrácel míče a nebyl schopen prolomit soupeřům obranný val.
„Hráče jsem na to před utkáním upozorňoval. Jenže při hře je všechno jinak. Nepochopitelně jsme útočili středem hřiště, které Jičín zdatně zahušťoval,“ postěžoval si kouč Legaty Zdeněk Missbach.

Klíčem k úspěchu byl i brankář

Výraznějšímu rozdílu ve skóre tak v první půli mnohokrát zabránil brankářský benjamínek Jiří Bavlnka. Osmnáctiletý mladík se zaskvěl při čtyřech samostatných akcích Jičína. Jeho paže kryly i sedmimetrový hod.

„Byl neuvěřitelný. Docela nás zdeptal. Domácí v něm měli velkou oporu. Dá se říct, že nás vychytal. Ale za to, že jsme nebodovali naplno, si můžeme jen sami. Závěr jsme nezvládli, chyběl nám hlavně pohyb,“ smutnil hostující trenér Petr Babák.
Jeho svěřenci měli ještě dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby k dispozici tříbrankový náskok. Byli u míče a díky rozhodnutí hlavního sudího zahrávali navíc sedmičku.

„To podle mého rozhodlo. Kdybychom skórovali, nepochybuji o tom, že bychom si odváželi z Hustopečí dva body za vítězství,“ láteřil zklamaný Babák. „Pro nás je zisk bodu vlastně výhra. Byl to z naší strany neuvěřitelný závěr,“ neskrýval kormidelník Hustopečí emoce.

Legata přerušila bodový půst

Legata, jež je považována za jednoho z outsiderů extraligy, po nedělní vydřené remíze s Jičínem přerušila bodový půst. Od 9. září, kdy v premiérovém kole sezony udolala Frýdek–Místek, totiž pokaždé klopýtla.

„Samozřejmě, že před zápasem jsme chtěli za každou cenu vyhrát, ale ukazuje se, že každé střetnutí v nejvyšší soutěži je pro nás velice náročné. Má úplnou jinou úroveň než první liga,“ připomněl Missbach.

Házená Legata Hustopeče – HBC RONAL Jičín 21:21 (8:11).

Rozhodčí: Karel Macho, Milan Hájek. Sedmimetrové hody: 4/3:6/5. Vyloučení: 2:5. Diváci: 189.
Nejvíce branek Jičína: Kořínek 4, Vtilil 4.
Hustopeče: Bavlnka, Mahušek, D. Semerád, Zmrzlý 2, Jahoda 4, P.Semerád 4, Buriánek 2, Sedláček 3, Suchomel, Kočí 3, Diviš 3, Nehéz, Franěk. Trenér: Zdeněk Missbach.

Byl hvězda, Eduard Buriánek zajistil Hustopečím bod a neskrýval nadšení:

Super, ale snad nebudu muset nic platit

Hustopeče/ V poslední vteřině extraligového utkání mezi Hustopečemi a Jičínem vsítil Eduard Buriánek z devítimetrového hodu gól. Vyrovnal a zajistil Legatě cenný bod.
To byl závěr, cítíte se jako hrdina?
Ani ne. Musím ale říct, že díky té trefě se cítím naprosto skvěle (úsměv).

Bylo to ale docela se štěstím…
To ano. Brankář to tečoval. Ale já si věřil, mám tyto situace natrénované. Dopředu jsem věděl, co udělám. Takže jsem se nahnul doprava a vypálil.

Budete vás ta rána něco stát?
Závěr byl sice z naší strany opravdu super, ale snad po mně spoluhráči nebudou nic chtít (smích).

Takže do kabiny vůbec nic nepřinesete?
Samozřejmě, že máme u nás různé rituály. Ale platí se jen tehdy, když hráč dosáhne určitého počtu gólů v sezoně. Třeba dvaceti nebo třiceti.