Na své palubovce přivítali Lokomotivu Plzeň a šanci na své druhé vítězství v soutěži ztratili až minutu před koncem. Nakonec se z výhry 33:30 radovali Západočeši.

Domácí Legata vstoupila do utkání poněkud bojácně, snad jako by měla strach z protřelého exreprezentanta Martina Šetlíka v dresu svého soupeře. Faulovali a to hosté trestali. Zpočátku se zdálo, že hosté svůj náskok budou jen zvyšovat. Legata ale bojovnou hrou začala z náskoku Plzně pomalu ukusovat, až v 11. minutě poprvé stav srovnali. Na tom měl zásluhu především David Semerád, který se prosazoval z prostoru brankoviště. To byla totiž jedna z mála možností, jak se proti Plzni prosadit. Střelba z dálky se domácím příliš nedařila.

„Semerád si za dnešní výkon zaslouží absolutorium,“ chválil svého svěřence domácí lodivod Zdeněk Missbach.
Tradiční výborná atmosféra hnala své miláčky dopředu. Domácí se dostali těsně před koncem první půle poprvé do vedení, které jim ale v samotném závěru hosté sebrali. Poločasový výsledek byl 17:17.

Na začátku druhé půle byl bolestivě zraněn brankář domácích Mahušek a do brány místo něho musel opět Bavlnka. Ten se ve druhé půli rozchytal k výbornému výkonu. I ve druhé půli byla hra velmi dlouho vyrovnaná, domácí si dokonce drželi nepatrné vedení. O to přišli ve 54. minutě a od té doby se marně snažili alespoň o vyrovnání. V samotném závěru byl vyloučen Buriánek, domácí již rezignovali a nechali soupeře odskočit na tříbrankový rozdíl.
„Opět nás zradila fyzická kondice, v závěru jsme nestíhali,“ žehral domácí kouč Missbach.
Jinak byl ale se svým týmem spokojený. „Utkání bylo velmi vyrovnané a myslím, že jsme divákům nabídli výbornou podívanou. Bohužel pro nás s nešťastným koncem,“ litoval po zápase trenér Zdeněk Missbach.