Nováček soutěže přitom vstoupil do utkání bravurně. Prosazoval se tvrdou střelbou ze střední vzdálenosti a v poločasové pauze vedl v poměru 11:10.
„Jen se potvrdilo, že Hustopeče jsou výborným celkem a do extraligy patří. My jsme byli příliš nervózní. Nedokázali jsme si poradit s jejich vysunutou obranou,“ přiznal trenér Hranic Jan Hegar.

Především David Semerád, který se musel kvůli zranění Kočího přesunout netradičně na post pivota, přiváděl favorizované domácí do úzkých. „Byl skutečně výborný. Na pivotu si vedl až nečekaně dobře, Kočí nám vůbec nechyběl,“ podotkl kouč Legaty Zdeněk Missbach.
Ve druhé třicetiminutovce se však Hustopečští jen hledali. Šestý celek uplynulé sezony přidal na agresivitě, s čímž slavil úspěch. „Hráči byli v poločase úplně zelení, bledí. Musel jsem je uklidnit. Byli jsme pod velkým tlakem, nakonec jsme obstáli,“ ulevilo se Hegerovi.

Za stavu 20:19 pro Hranice mohly Hustopeče mrzet neproměněné šance Nesrsty, který nepřetavil v branku rychlý brejk, tváří v tváři zkušenému brankáři Fabiánovi následně neuspěl ani Zmrzlý a Semerád.
„Tady se asi rozhodovalo. Kdybychom ty příležitosti využili, zápas mohl dopadnout jinak. Věřili jsme, že tady můžeme vyhrát. Bohužel se tomu tak nestalo,“ povzdechl si Missbach.

Házenkáři Hustopečí tak ztratili další dobře rozehranou partii. Podobně jako v předchozím domácím měření sil s dvojnásobnými šampióny ze Zubří. Nad nimi vedli v závěru zápasu dokonce o čtyři branky.
„Zase nás zradila fyzická kondice. Prostě nám dojdou pět minut před koncem utkání síly. To je náš hlavní problém. Bylo vidět v první půli, na co máme. Jenže to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ vysvětloval zklamaný Missbach.

Legata tak stále čeká na další extraligové vítězství. Od výhry v prvním klání sezony s Frýdkem – Místkem totiž bodovala pouze s Jičínem. S ním se před domácími ochozy rozešla po dramatické koncovce smírně.

„Není to příjemné, všechny situace, do kterých jsme se dostali, mrzí. Zkusíme přivést nějaké posily, musíme s tím něco dělat,“ zdůraznil kormidelník Hustopečí. „Žádné tlaky na svou osobu zatím necítím. Ale jsem připraven odejít kdykoliv,“ dodal Missbach.

 

Výsledek - 9. kolo: Hranice - Hustopeče 27:23 (10:11).

Nejvíce branek: Hojník a Čadra po 7, Valášek 6 - Jahoda 6, D. Semerád 4. Rozhodčí: Skružný, Kavulič. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/1. Vyloučení: 7:3. Diváci: 200.