To je jen zlomek otázek, jež si před dalším vystoupením házenkářů Hustopečí pokládá jejich věrná fanouškovská základna.
Odvetná část Zubr extraligy se zdá by však přímo stvořená proto, aby se Legata vymanila z podpalubí tabulky. Zítra vpodvečer se představí na palubovce Frýdku – Místku, jediného týmu, který letos porazila.

„Myslím, že to nebude mít žádný vliv,“ poznamenal trenér Zdeněk Missbach. „Hrají doma, budou se chtít před svými diváky ukázat. Nějaké vzpomínky na první kolo určitě nebudou hrát roli.“

Domácí: Porážka? To by byla ostuda

Domácí soubor pasuje do role favorita už jen letmý pohled na tabulku – postupová osmá příčka do play-off a solidní zisk deseti bodů.
„Plníme to, co jsme si stanovili před startem extraligy. Můžeme být spokojeni. Určitě se chceme mezi osmičkou udržet,“ prohlašoval kouč Frýdku –Místku Martin Strnadel.

Jenže tým oblékající bělostné dresy má trable, a ne ledajaké. Mimo hru jsou tři stálice základní sestavy a především motor ofenzivy spojka Viktor Hastík, autor 67 branek.

„Je to problém, vždyť je to jeden z nejlepších střelců soutěže. Ale máme širokou lavičku, musíme bezpodmínečně vyhrát, jestli nevyhrajeme, bude to ostuda,“ zdůraznil Strnadel.

Kat Buriánek bude tentokrát chybět

V hale bývalého interligového mistra bude však bez několika členů kádru i nováček soutěže. Legata se stále musí obejít bez Kočího, Zmrzlého, Buriánka a také Nehéze.
„Ten má vodu v koleni, vypadá to, že bude dlouho mimo,“ povzdechl si Missbach. „Máme hodně absencí, téměř všichni už jsou unavení.“
Především neúčast Buriánka je pro Hustopeče citelná. Ostřílená levá spojka totiž v prvním kole Frýdek – Místek zdeptala třinácti trefami.

„Je to jeden z nejzkušenějších hráčů v jejich kádru. V předchozím střetnutí nám dělal velké problémy,“ konstatoval trenér Strnadel.
„I bez opor se pokusíme zvítězit. Vše ale bude záležet na tom, jak ve skutečnosti nastoupíme,“ ví Missbach.
Duel Frýdku – Místku a Hustopečí začíná zítra v 18 hodin. Rozhodovat ho budou arbitři Radek Martiník a Vangelis Simu.