Nováček extraligy přitom vstoupil do odvetné fáze nejvyšší soutěže nebývale vlažně. A průběhu první půle zaostával za domácími o devět branek.
„Byl to přesně takový začátek, jaký jsem si představoval. Měli jsme z Hustopečí trochu obavy, protože nás v úvodu sezony porazili,“ přiznal kouč Martin Strnadel.

Po změně stran se však slušně zaplněné ochozy nestačily divit. Legata vysunutou defenzivou přinutila Frýdek – Místek k chybám a duel zdramatizovala.
Čtyři minuty před závěrem efektně zakončil Semerád a utkání srovnal. Vzápětí se k němu přidal i autor sedmi branek Matušík a poslal Hustopeče do vedení 28:29.

„Kluci hrozně bojovali. Druhý poločas byl z naší strany výborný. Tentokrát jsme vystačili i s fyzickými silami, i když máme tak úzký kádr,“ divil se trenér Missbach, který měl na střídačce pouze dva muže.

Někdejší interligový šampión ale přece jen kýženou výhru vybojoval. Osud zápasu vzal totiž do svých rukou juniorský reprezentant Sliwka a dvěma trefami zajistil svému zaměstnavateli dva body.
„Určitě ho čeká odměna. Měli jsem to ale složité, hráli jsme hodně oslabení,“ postěžoval Strnadel. Tomu chyběl především kanonýr Hastík, jenž patří mezi nejlepší střelce soutěže.

V nelehké situaci se před 14. extraligovým kolem ocitla i Legata Hustopeče. Na sever Moravy cestovala bez Nehéze, Kučerňáka, Mahuška, Buriánka, Zmrzlého a Kočího.

„V zápase si navíc roztrhl obočí Sedláček, naštěstí bude v pořádku. I bez řady hráčů jsme však ukázali, že můžeme ostatním konkurovat,“ podotkl Missbach.
„Musím přiznat, že Legata si za svůj výkon bod určitě zasloužila, bylo by to spravědlivější,“ smekl před soupeřem Strnadel.

FRÝDEK-MÍSTEK – LEGATA HUSTOPEČE 30:29 (18:14).

Branky: Sliwka 6, Toms 6, Požárek 5, Kolmajer 5 – Matušík 7, Franěk 6, Diviš 4, Jahoda 4. Sedmimetrové hody: 6/4 – 2/2. Vyloučení: 5:2, Diváci: 315.