Že utkání skončí tak těsnou výhrou hostů, by si po poločase vsadil jen málokdo. Domácí Legata byla totiž po první polovině zralá na ručník, prohrávala 8:14 a neuvěřitelně se trápila v koncovce. V zápase soupeře jednoznačně přestřílela, její úspěšnost se ale na koci zápasu pohybovala kolem slabých čtyřiceti procent.


Zato hosté do utkání před televizními kamerami České televize vlétli jako tajfun a ujali se vedení 4:0. Zřejmě tím chtěli odčinit překvapivé vypadnutí z Českého poháru s Polankou.


Už v 6. minutě přišel jeden z klíčových okamžiků zápasu. Nejlépe střílející Čech v extralize, Miroslav Rachač, při své třetí střele, která pro něj znamenala třetí branku, špatně došlápl a zůstal ležet na zemi. Až později vyšlo na jevo, že si zřejmě způsobil bolestivou otevřenou zlomninu kotníku.


Hráče Kopřivnice zranění jejich klíčového partnera citelně zaskočilo, a dovolili tak vrátit se Hustopečským do utkání. Vyrovnaná hra však trvala jen chvíli, hosté se zkonsolidovali a opět drželi otěže utkání pevně v rukou.


Do poločasu se domácí prosadili pouze osmkrát a zřejmě nikdo z početné fanouškovské obce by si na výhru svého týmu nevsadil. O to větší šok však měl následovat v dalších minutách ve druhé půli dramatického zápasu.


V počátku druhého poločasu si hosté stále udržovali v průměru čtyřbrankové vedení. Když však vstoupilo utkání do své poslední čtvrtiny, domácí zlepšenou střelbou srovnali a dokonce se dostali do vedení.

Na tom měl podíl zejména Marek Jahoda, který proměňoval sedmimetrové hody jako na běžícím pásu. Ze sedmi pokusů se ani jednou nemýlil a z deseti body byl nejlepším střelcem utkání.


V závěru ale domácím opět došel dech, hosté lépe proměňovali steřelecké příležitosti a nakonec se radovali z těsného vítězství.


Hostující trenér Miroslav Bartoň měl po zápase smíšené pocity. „Jsme rádi, že si z Hustopečí odvážíme body. Závěr utkání jsme zvládli díky našim zkušenostem. Bohužel jsme ale přišli o klíčového hráče Rachače. To zranění si zřejmě vyžádá dlouhou léčbu,“ posteskl si Bartoň.


Domácí trenér Zdeněk Missbach se tak druhého vítězství v extralize opět nedočkal. „Prohráli jsme si to v prvním poločase. Projevila se na nás především nesehranost nových hráčů. Soupeř hrál chytřeji a lépe střílel,“ viděl příčiny dalšího neúspěchu Missbach.

HUSTOPEČE – KOPŘIVNICE 26:28 (8:14)
Rozhodčí:
Skružný, Kavulič
Vyloučení:
2:6
Sedmimetrové hody:
7/7 – 1/1
Nejlepší střelci:
Hustopeče: Jahoda 10, Hubáček 3.
Kopřivnice: Gřes 8, Šustala 5, Hanzelka 4