Proti velmi exotickému soupeři se v úterý podvečer postaví házenkáři hustopečské Legaty. Na své palubovce přivítají juniorskou reprezentaci arabského Bahrajnu, která se v České republice připravují na juniorský světový šampionát. Ten se bude konat právě v této bohaté zemi.

„Trénují je čeští trenéři z Náchoda. Už proti nám hráli v zimní přípravě, bylo to pro nás zajímavé spestření. Před mistrovstvím světa si nás vybrali k tréninkovému zápasu znovu,“ vysvětluje okolnosti pobytu exotického týmu v České republice Zdeněk Missbach, trenér hustopečských házenkářů.
Pro jeho svěřence je to jistě zpestření letní přípravy a zajímavá zkušenost. Přestože se zdá, že arabské země jsou házenkářským trpaslíkem, není to již úplně pravda. „V těchto zemích je dostatek financí na angažování kvalitních trenérů, především z Chorvatska, České republiky nebo Ruska. Oni se rychle učí, jsou hodně pohybliví, což vyšším hráčům dělá problémy. Každopádně pod dobrým vedením dělají velké pokroky, pomalu se dostávají do širší světové špičky,“ upozorňuje na podceňování soupeře trenér Missbach.

Hráči Legaty jsou nyní v přípravě v přechodném období, věnují se především kondičním a rehabilitačním cvičením. „Zápas bereme jako zpestření. Nyní trénujeme třikrát týdně. Od příštího pátku začíná hráčům třítýdenní dovolená. Po ní se vrhneme na kondiční cvičení,“ plánuje hustopečský trenér, který má těžký úkol připravit nováčka na úspěšné působení v nejvyšší soutěži.

Ke kvalitním výkonům by mělo přispět i několik nových hráčů. Nejedná se o žádné zkušené harcovníky, ale o nadějné juniory. Novými posilami by se měli stát Hubíček s Fraňkem z Brna, a Kočí ze Zlína, který ale v minulé sezoně hrál za sportovní centrum mládeže v Karviné, tedy junorku mistrovského karvinského Baníku.

Jak si povedou házenkáři Legaty v premiérové extraligové sezóně ukáží až samotné zápasy. Ten první by tým Zdeňka Missbacha měl sehrát na své palubovce na počátku září proti Frýdku – Místku. Sám trenér si nedělá přehnané iluze o výsledcích týmu v nejvyšší soutěži.
„Úspěchem pro nás bude záchrana. Vyšší ambice tým v první sezoně nemá. Postupem čase se můžeme věnovat budování zázemí a dalších věcí,“ uzavřel Missbach, jehož tým se proti juniorům Bahrajnu postaví v úterý 26. června v 18.30 hodin.