Zápas mužstev, které uzavírají extraligovou tabulku, byl nesmírně dramatický. Bohužel pro domácí Hustopeče si vavříny pro vítěze odvezli hráči Bystřice pod Hostýnem. Domácí se o tolik potřebné vítězství připravili především mizernou střelbou. Největším důkazem je fakt, že svoji první branku vstřelili až v polovině osmé minuty!

To si již domácí trenér Zdeněk Missbach, který byl s produktivitou svých svěřenců hrubě nespokojen, vzal oddechový čas. Promluvení do duše hustopečským hráčům očividně pomohlo, zlepšeným výkonem se jim podařilo vyrovnat již ve 12. minutě a po zbytek první půle si udržovali dvoubodový náskok. Po úvodních třiceti minutách tak Jihomoravané vedli v boji o opuštění poslední příčky 16:14.

Pro domácí už to vypadalo vesele, jenomže pak nezvládli ani úvod druhého poločasu. Za čtyři minuty již bylo vyrovnáno a poté se oba soupeři dlouho přetahovali o vedení. Bylo však patrné, že se střílením branek mají větší problémy domácí hráči, než jejich soupeři. Jedinou výjimkou v domácím dresu byl Kučerňák, který v zakončení vyčníval a v zápase si nakonec připsal osm přesných zásahů.

V polovině druhé půle si Bystřičtí začali budovat náskok, který se jim podařilo udržet až do konce zápasu. Závěr utkání byl ve znamení zoufalé snahy domácích udělat něco s nepříznivým výsledkem. Bystřice se tak od svého soupeře odpoutala na tři body a do baráže tak půjde s mnohem lepší výchozí pozici. „Na zápas jsme byli velmi dobře připraveni. Náš soupeř měl v poslední době několik dobrých výsledků a to budilo strach. Naše forma však v poslední době stoupá a věřím, že v bojích o záchranu bude gradovat,“ prohlašoval bystřický trenér Oldřich Zámorský.

Domácí Zdeněk Missbach tolik důvodů k optimismu neměl. Jeho tým ani podruhé v sezoně nenašel na Bystřici recept. „Opět se projevily naše absence. Soupeř hrál zkušeněji a výrazný rozdíl byl také v brankářích. Hlavním důvodem naší porážky ale byla střelba,“ analyzoval kouč .

Hustopeče – Bystřice 26:30 (16:14)
Hustopeče: Mahušek, Bavlnka, Přikryl – D. Semerád, Suchomel, Vyhnáček 1, Mrkvica 3, Kučerňák 8, Hubáček, Jochman 3, Jahoda 5, Matušík, Diviš 2, Franěk 4.
Bystřice: Štolcar – Houda, Kropáč, Kolář, Juránek, Vaško 1, Vyjídák 3, Kovařík 9, Kroupa 2, Vacula 1, Dobeš 9, Mičkal 2, Baránek, Žůrek 3.