Náročná konfrontace čeká házenkáře Legaty Hustopeče. V 10. kole extraligy mužů se jim totiž postaví Lovosice, bronzové mužstvo uplynulé sezony.
Severočeši jsou proti nováčkovi soutěže, který trůní na předposlední pozici, výrazným favoritem. „Ale my chceme vyhrát. Na domácí palubovce se můžeme měřit s kýmkoliv, samozřejmě kromě Karviné a Prešova,“ míní kouč Hustopečí Zdeněk Missbach.

Legata však prožívá chmurné období. První a poslední výhru si připsala hned v úvodu sezony s Frýdkem – Místkem. Od té doby potěšila své příznivce jen nerozhodným výsledkem s Jičínem.

„To je sice pravda, nicméně my jsme si vědomi síly Hustopečí, v domá dokáží s dobrými mužstvu držet krok. Musíme být trpěliví,“ nechal slyšet kouč Lovosic Vojtěch Srba.
Svého postavení si je ale průběžně pátý celek tabulky dobře vědom. „No, samozřejmě. Máme na kontě čtrnáct bodů. Role favorita se určitě nezříkáme,“ podotkl Srba.

Novic extraligy je však odhodlán udělal pro kýžené vítězství maximum. I proto se rozhlédl na přestupovém trhu. Již dnes by se tak měla představit v dresu Legaty levá spojka Roman Matušík a brankář Ondřej Přikryl.

„Oba jsme získali na hostování z Královopolské z první ligy. Doufám, že zvýší konkurenci v týmu, přeje si Missbach.
Jenže Lovosice mají v rukou mocné zbraně. Venku se jim, na rozdíl od domácího prostředí, velmi daří, a mohou opřít i o znalosti trenéra Srby.

„Některé hráče Hustopečí jsem v minulosti vedl. Takže určitě vím, co na ně platí. Na druhou stranu, ani toto není záruka toho, že je uhlídáme,“ poznamenal lodivod Lovosic.
Zelenáči soutěže nehraje do karet ani nadmíru agresivní hra soupeře. Ten má na svém kontě v úvodu extraligy již sedm červených karet a pětašedesát dvou minutových trestů.

„Bude záležet, jak k tomu přistoupí rozhodčí. Musí ale v prvé řadě eliminovat jejich brejky a výbornou střední spojku Motkla, který hru Lovosic diriguje,“ vysvětloval Missbach.
Bitva Legaty Hustopeče a Lovosic začíná dnes v 19 hodin v městské sportovní hale v Hustopečích.