Ani na palubovce poslední Bystřice pod Hostýnem házenkářům Hustopečí pšenka nekvetla. Bez několika opor základního kádru utrpěli v 11. kole extraligy porážky 30:36.

Domácí, kteří zaznamenali deset porážek v řadě, naopak nastoupili posíleni o gólmana Michala Baránka z Litovle a Martina Vaška ze Zlína.
Vstup do zápasu se navíc Bystřici nebývale povedl. Ve 13. minutě utkání vedla už 7:2. V dalším průběhu však hosté svou hru výrazně zlepšili a do přestávky stáhli náskok domácích na rozdíl jediné branky.
Po změně stran byl stav dlouho vyrovnaný a domácí jen těžko získávali nepatrný náskok.

Klíčový úsek zápasu se odehrál mezi 45. a 50. minutou. Soustředění Bystřičtí jej vyhráli 6:0 a Legatě odskočili na 29:22.
„Čekal jsem, kdy nám dojdou síly. Domácí disponovali daleko širším kádrem, a to se muselo projevit. My jsme měli na střídání jen dva hráče,“ posteskl si trenér hostí Zdeněk Missbach.

Odevzdaného soupeře v závěru převyšovali domácí ve všech herních činnostech. Třešničkou na dortu byl výkon mladíků ze Zubří. Vyjídák i Mičkal si připsali po deseti brankách.

„Vyjídák se vrátil z turnaje juniorské reprezentace a hrál skvěle,“ liboval si domácí kouč Oldřich Zámorský.
„Vyjídák se dokázal bez problému prosadit ve hře jeden na jednoho. S takovým kádrem, jaký momentálně máme, jsme se jim nemohli rovnat, v tomto složení nemůžeme hrát extraligu,“ tuší Missbach.

Bystřici výrazně pomohli k premiérovému vítězství v sezoně hráči, kteří mužstvo doplnili v posledních týdnech. Velmi dobrou práci vedle dvojice Vyjídák a Mičkal odvedl také gólman Baránek, který zlikvidoval 17 střel soupeře.

„Na vítězství má velký podíl náš předseda Jan Vejrosta, který dokázal do mužstva dostat kvalitní posily. Za dnešní výkon musím hráče pochválit. Trochu mě jen mrzí, že se stále nedaří některým hráčům základu,“ dodal Zámorský.
V odlišné situaci byl nováček soutěže z Hustopečí. Jeho již tolik úzký kádr se před zápasem změnil k nepoznání. Za Legatu totiž nenastoupilo pět stabilních opor.

„V 5. minutě se navíc zranil Nehéz, už opravdu nevím, co mám dělat. Musíme okamžitě posílit o čtyři hráče, ale ne kusy, potřebujeme kvalitu,“ apeloval Missbach na vedení klubu.

Hustopeče tak po nezdaru v Bystřici pod Hostýnem nadále marně čekají na body. Vůbec naposledy se jim v nejvyšší soutěži zadařilo v 6. kole, když se před domácími ochozy rozešly smírně s Jičínem.

„Už ve středu nás čeká zápas ve Frýdku-Místku, samozřejmě, že se pokusíme bodovat, ale do kádru se po zranění vrátí asi jen dva hráči, bude to velmi náročné,“ přemítal trenér nováčka extraligy.

TJ BYSTŘICE P. H. – LEGATA HUSTOPEČE 36:30 (13:12).

Nejvíce branek: Vyjídák a Mičkal po 10, Žůrek 5 - Kučerňák 6, Diviš a Suchomel po 5. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/3. Vyloučení: 5 - 7. Diváci: 270.