V souboji, které doprovázela velmi tvrdá až surová hra domácích a plného vyloučeních a červených karet, nakonec zvítězili šťastnější domácí hráči.
Vyhecovaní domácí se ujali vedení, ale Hustopečští lepší obranou otočili stav na 3:1. Tvrdá a místy až surová hra domácího týmu si vykoledovala už vyloučení i červenou kartu za nešetrný obranný zákrok na hustopečského R. Jahodu, který opustil hřiště se zakrvaveným pohmožděným nosem. Legata tak měla možnost sehrát přesilovky, ale nepřesnými přihrávkami a neproměněním tutovek se o vedení připravila. Naopak to byli domácí, kterým se podařilo především z rychlých protiútoků skórovat. Hustopečští se snažili manko dotáhnout, ale do poločasu se jim to nepodařilo.

Ve druhém poločase mohla Legata strhnout a uhrát vítězství na svou stranu. I přes tvrdou hru domácích, která hraničila se surovostí, bojovali Hustopečští hlavně s neproměňováním tutovek z brankoviště a využití přesilovek. Toho samozřejmě využíval soupeř, který tak lacino proměňoval nabídnuté šance. Legata se v samém závěru ještě dotáhla na dvě branky, ale na víc jí nestačil čas ani síly.