V neděli čeká Legatu extraliga. Jak je na tom tým psychicky?

Všichni jsou ve velkém očekávání, co vlastně předvedeme. Cítím, že kluci jsou docela nervózní. Odehráli jsme sice přípravné utkání s extraligovými celky. Například s Bratislavou. Samotná soutěž bude ale úplně, úplně něco jiného. To se nedá srovnávat.

Boj o záchranu bude složitý v tom, že v kádru nemáte profesionály.

Hráči si uvědomují náročnost extraligy. Takových je ale zhruba sedmdesát procent. Ten zbytek bude mít bohužel problémy, protože na tréninky dochází málo. Všichni hráči ale chodí do práce, takže je klidně možné, že v polovině sezony někdo z lídrů odejde.

Nevznikne v mužstvu určitý rozkol, když někteří hráči trénují a jiní nikoliv?

Já pevně doufám, že nic takového nás nepotká. Ale zažil jsem toho hodně. V každém týmu jsou určité skupinky. Ale ti, kteří nevěnovali přípravě sto procent, budou mít velké potíže.

Můžete být konkrétnější.

Je to jednoduché. Extraliga je fyzicky velice náročná. Tím pádem nevydrží na hřišti tolik, kolik by měli. Dopad to bude mít samozřejmě na celý tým. Musíme vzít v úvahu také to, jak máme úzký kádr. Sedmnáct hráčů je nesmírně málo.

Jak se do týmu zapracovaly nové posily Diviš, Kočí a Franěk?

Na to, že jsou tak mladí, si vedou velmi dobře. Mají totiž relativně hodně zkušeností. Bude to pro nás každopádně velký přínos do budoucna. Nicméně pivot Marek Kočí si už vybojoval místo v základní sestavě.

Co budete hráčům ordinovat, aby v extraligové konkurenci obstáli?

Nemůžeme hrát na sto, ale dvě stě procent. Jedině nasazením můžeme naše soupeře porazit. Například Dukle Praha, Karviné nebo Zubří se vůbec rovnat nemůžeme. Ale jsou tam asi čtyři mužstva, s nimiž můžeme dosahovat přijatelných výsledků.

Co je primárním cílem Hustopečí, pokud nepočítáme záchranu v soutěži?

Chceme hrát atraktivní házenou. Aby lidi odcházeli ze zápasů spokojení. Musíme být na každý zápas maximálně soustředění. Hlavně v domácím prostředí s přijatelnými celky bychom chtěli produkovat svou hru.

Nebude pro Legatu spíše výhoda, že by ji mohl papírově silnější celek podcenit?

To je hodně možné. Dokonce si i myslím, že nás někdo podcení. Bude však záležet na hodně věcech. Sezona je navíc dlouhá. Já doufám, že Legatu v těžkých chvílích především vedení podrží.

Takže, pokud se týmu nebude dařit, přijdou v průběhu ročníku nové posily?

To je naprosto přesné. Tuším, že to pro vedení asi nebude jednoduché, ale chtěl bych, aby nás tím způsobem podrželo. Tedy, jestli taková situace vůbec nastane. J á doufám, že ne.

Už jste sondoval kádr prvního soupeře?

Ano. Nahlížel jsem, co se ve Frýdku – Místku v pauze událo. V době internetu je to docela jednoduché. Studoval jsem i různé novinové zpravodaje, takže vím, jak na tom náš první soupeř sezony asi je. Chceme proti němu určitě bodovat.