Domácí hráči zpočátku dokázali držet krok, pak ale přestali střílet branky a Karvinští se šňůrou osmi gólů dostali do výrazného vedení, které si udržovali po zbytek první půle. Tu nakonec vyhráli výrazným poměrem 18:7.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Domácí naráželi na sehranou obranu Karvinských, a když už se jim podařilo vystřelit, stál v cestě výborný srbský brankář Marjanovič. Proměňování střeleckých příležitostí bylo hlavním rozdílem mezi oběma mužstvy. Většina útoků Karviné našla přesný cíl v hustopečské síti.

„Šlo vidět, že nám chyběli naši střelci Kučerňák s Buriánkem. Byla to pro nás citelná ztráta,“ poznamenal po utkání domácí trenér Zdeněk Missbach.
Domácí i ve druhé půli tlačila kupředu naplněná hala, šlo ale poznat, že domácí fanoušci jsou výrazným vedením svého soupeře zaskočeni.
Hustopečským se podařilo v závěrečné části utkání vstřelit pouze pět branek, a tak odešli poraženi výrazným poměrem 12:35.
„Šlo poznat, že Karvinští jsou více sehraní. Fyzicky jsme jim, myslím, stačili, ale neproměňovali jsem šance,“ viděl příčiny neúspěchu David Semerád, jeden z domácích hráčů.

Domácí lodivod Missbach si z výsledku těžkou hlavu nedělal. „Karviná je o několik tříd lepší. My máme soupeře v jiných patrech tabulky. Diváci viděli, jak vypadá špičková házená. Přesto hráčům děkuji za předvedený výkon. Je poznat, že bychom potřebovali kádr ještě rozšířit,“ hledal řešení Missbach.