Zcela podle papírových předpokladů skončili házenkáři hustopečské Legaty na půdě úřadujícího šampiona a účastníka Ligy mistrů. V zápase nevalné úrovně porazili házenkáři Baníku OKD Karviná nováčka extraligy jasným rozdílem 29:17.

Karvinští obhájci titulu, v jejichž dresu dostala příležitost celá řada hráčů z lavičky, vstoupili do utkání dobře. Vytvořili si náskok, ale následně soupeře hrubě podcenili a snaživý nováček jejich náskok postupně mazal. Po úvodní půlhodině zářilo na světelné tabuli pro Hustopečské až nečekaně příznivé skóre 13:9.

„Zcela jednoznačně souhlasím. Hráči si asi mysleli, že se Hustopeče porazí samy. O tomto utkání si ještě jistě promluvíme. Moji svěřenci se asi již viděli v pohárovém zápase s Plzní,“ zlobil se na své svěřence trenér Baníku Jiří Kekrt.
Domácí neskutečně kazili, zahazovali brankové možnosti a vysloužili si pískot poloprázdné haly.
Ve druhé části už se Karvinští mírně zlepšili. Alespoň v tom, že Hustopečím během dvaceti minut dovolili jen dvě branky a vybudovali si náskok dvanácti gólů.

„Potýkáme se s velkou marodkou. Proto jsme k zápasu přicestovali jen s jedenácti lidmi. Podržel nás brankář Bavlnka ,a i když to asi nebyla pohledná házená, já jsem spokojen. Zdá se, že nás domácí hráči poněkud podcenili. Naším záměrem ale bylo hlavně neudělat ostudu. To se nám, myslím, podařilo,“ hodnotil duel trenér hostů Zdeněk Missbach.
V příštím zápase se Legata představí před domácími diváky. V neděli 16. prosince hostí zatím desátou Kopřivnici.
Karviná – Hustopeče 29:17 (13:9)

Rozhodčí: Novotný, Nesvadba, sedmičky: 4/2:4/3, vyloučení: 5:3, diváci: 700.
Karviná: Marjanovič, Mrkva – Bednařík 4, Plšek 2, Pavlíček 2, Kuzo 2/1, Kieliba 2, Heinz 2/1, Indjič 3, Faith 5, Vala 2, Petrovský 4, Kubis 1.
Hustopeče: Bavlnka, Přikryl – Kočí, Franěk, Diviš 3, Jahoda 4/2, Jochman 3, Hubáček 4, Suchomel 2, Semerád, Sedláček 1.