Ani nový titulární sponzor soutěže, pivovar Zubr, nepřinesl házenkářům Hustopečí štěstí. V předehrávce 10. kola extraligy totiž podlehli 26:28 Lovosicím a dál trůní na předposledním stupínku tabulky.

Vybřednout z krize měly domácím pomoci i dvě posily z Královopolské. Protřelý gólman Přikryl a levá spojka Matušík.
Jenže bronzový tým uplynulé sezony byl na nováčka soutěže zdatně připraven. Od úvodních minut vynikal tím, s čím v dosavadním průběhu ročníku paralyzoval protivníky – agresivitou.

„Dělalo nám to hodně potíže. Věděli jsme sice, jakým způsobem hrají, ovšem nedokázali jsme na to reagovat,“ hlesl po osmém nezdaru sezony kouč Hustopečí Zdeněk Missbach.

V prvním poločase se však Legatě dařilo favorizovanému protivníku v lecčems vyrovnat. Do šaten šla dokonce za nerozhodného stavu 15:15.
Lovosice totiž mírně polevily, čehož domácí, podporováni hlasitým publikem, dokonale využili. „Mohli jsme dokonce vést. Jenže Sedláčkova branka padla už po řádné hrací době,“ poznamenal zklamaný Missbach.

V dalším průběhu střetnutí Legata neváhala proti favorizovanému sokovi vysunout defenzivu, soustředění hosté se však v koncovce mýlili jen výjimečně a dvoubodový zisk si již ohlídali.
„Ukazuje se, že mimo domácí halu jsme trpěliví a předvádíme výborné výkony. Před našimi diváky jsme pod větším tlakem a chybujeme,“ uvedl trenér Lovosic Vojtěch Srba.

Za rozhodnutého stavu se hustopečským fanouškům představil i brankář Přikryl, který na šest minut vystřídal juniorského reprezentanta Bavlnku.
„Šlo více méně o to, aby se s mužstvem sžil. Totéž platilo i pro Matušíka, který měl asi tři střelecké pokusy, na druhou stranu to ještě nebylo ono, chce to čas,“ tuší Missbach.

Po dalším zakolísání Legaty se začínají naplňovat papírové prognózy. Novic extraligy má na svém jediné tři body a drží se příčky nad beznadějně poslední Bystřicí. „Když se hraje o záchranu, tak se nevyhrává,“ připomněl Missbach.
Hustopeče - Lovosice 26:28 (15:15). Nejvíce branek: Kučerňák, V. Sedláček a M. Jahoda po 5 - Jablonka 7, Miler 6, Motl 3. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3. Vyloučení: 3:9. Diváci: 250.