V autobude bude tentokrát netradičně prázdno. Hustopečskému trenéru Zděnku Missbachovi nepomohl ani minulý víkend, kdy měl jeho tým volno. Ze zraněných hráčů se totiž nikdo neuzrdravil. „Uvidíme, kolik hráčů přijde na trénink, ale nepočítám, že nás na sever Moravy pojede více než sedm nebo osm,“ šokoval Missbach.

Jeho marodka stále čítá spoustu klíčových hráčů, jako jsouKučerňák, Buriánek, Néhez nebo Mahušek. Na prvním tréninku se včera poprvé hlásil Jochmann, který pomůže alespoň částečně rozšířit hustopečský úzký kádr. Ten je na hostování ze Sokolnice.

Z rozsáhlé marodky vypývá, že se na zápas lodivod Legaty příliš netěší. „Budeme zřejmě hrát nepěknou házenou. Budeme se snažit co nejdéle držet míč a pokusit se prohrát co nejmenším rozdílem,“ představil Missbach taktiku na jedno z nejlepších mužstev republiky.
Ani domácí kouč Jiří Kekrt nemá k dispozici kompletní kádr, jeho starosti se ale s těmi Missbachovými nemohou rovnat.

„Nám chybí Farkašovský, Šulc a Mrózek. Budeme se snažit hrát hlavně pro diváky. Ikdyž velkou návštěvu nečekám, diváci v Karviné jsou hodně namlsaní například z Ligy mistrů. Přesto si nemyslím, že by mé mužstvo Hustopeče podcenilo,“ prohlásil Kekrt. Ale i on přiznal, že jeho svěřenci toho mají v náročné sezoně občas plné zuby.

Pro Jihomoravany se utkání může stát noční můrou. „Ten zápas nám zřejmě jen ubere na psychické pohodě. Snažili jsme se dokonce zápas odložit na nějaky pro nás vhodnější termín, v Karviné se ale náš plán nesetkal s pochopením,“ litoval špatné spolupráce s vedením karvinského klubu trenér Missbach.
Utkání hustopečské Legaty na palubovce jednoho z nejlepších českých mužstev historie začiná v neděli v 10:30 hodin.