Do předehrávaného utkání dvanáctého kola vstoupili domácí trochu ospale, přestože by se to spíše očekávalo od hostující Třeboně. K zápasu v Hustopečích totiž vyjeli už o půl sedmé ráno. Branky ale dlouho nepadaly. Rozhodčí dokonce dříve ukázal dvě žluté karty. I to dokumentuje tvrdost utkání. Domácí se začali prosazovat dříve a dostali se do vedení 4:1.

Pak se však hráčům Legaty přestalo dařit v koncovce. Hustopečští se navíc dopouštěli chyb při bránění a nepodržel je ani brankář. Třeboň zvýšila na obrátkách a v patnácté minutě vedla 8:7.

Po vystřídaní brankáře Mahuška za Bavlnku se dostavilo zlepšení i v ofenzivní části hry extraligového nováčka. Domácí si začali více věřit v zakončení a závěr poločasu, již s kvalitně rozchystaným Mahuškem, vyhráli solidním náskokem o pět branek v poměru 18:13.
I začátek druhé půle vypadal slibně. Domácí si stále udržovali slušný pěti– až sedmibrankový náskok a zdálo se, že vše spěje ke šťastnému konci pro domácí hráče i fanoušky. Těch si ve sváteční dopoledne našlo cestu do ochozů výrazně méně, než bylo zvykem z předchozích dvou utkání s Frýdkem–Místkem a Karvinou.

V závěrečné patnáctiminutovce se ale Hustopečským přestalo dařit před brankou třeboňského brankáře, kazili přihrávky a dávali soupeři možnost snižovat z rychlých brejků. „Myslím, že se na tom podepsala i slabá fyzická kondice. To je otázkou trénovanosti,“ prohlásil po utkání domácí trenér Zdeněk Missbach.
Náskok Legaty se rozplynul, ještě minutu a půl před koncem však vedla o jednu branku. Na stranu Třeboně převážily vítězství dva přesné sedmimetrové hody a Hustopeče si tak další body nepřipsaly.
„Ve druhé půli jsme přestali střílet a hráli jsme i dost netakticky. Bohužel nás nepodrželi ani brankáři. Zřejmě jsme naší prohrou zaplatili nováčkovskou daň,“ litoval Missbach.