V posledním domácím utkání základní části přivítala hustopečská Legata tým slavného jména Duklu Praha s reprezentačním trenérem Pauzou na střídačce. Bohužel se hustopečským nepodařilo navázat na výborný výkon z minulého utkání a po nepřesné střelbě a technických chybách darovali lehce vítězství soupeři.

Přitom se domácí v začátku utkání drželi. V prvních 5.minutách se oba týmy střídali v nepřesnostech. První branku vstřelili domácí, přesněji R. Matušík. Soupeř však vzápětí srovnal a po dalších chybných hustopečských útocích z rychlých protiútoků svedl vedení na svoji stranu. Hustopečští tak vzdorovali asi do 13.minuty, kdy na ukazateli svítil stav přijatelných 3:7.

Pak se pomalu začala rozjíždět dukelská lokomotiva a začali padat branky do sítě Legaty. Dukla těžila hlavně z technických chyb a z nepřipravené střelby domácího týmu. Ti pak rychlými přechody do útoku lehce přehrávali domácí a téměř stoprocentně zakončovali. Skóre pomalu, ale jistě narůstalo. Do kabin tak odcházela Legata s 8 brankovým mankem.

Začátek druhého poločasu mívá Legata vždycky kritický. Ani tento nebyl vyjímkou! Hustopečští jakoby působili odevzdaným dojmem. Nedůraznou obranou, ale hlavně neproměňováním šancí z brankoviště a nevynucenými technickými chybami, darovali soupeři míč.

Ti pak z rychlými trháky postupně navyšovali skóre. Domácí trenér sice změnil obranu na vysunutou 2–4. Ta se jevila jako účinná a hosté chvíli na ni neuměli reagovat. Domácím se tak podařilo převážně rychlými brejky pár brankami snížit náskok hostí.

Soupeř se však zkoncentroval, zlepšil důraz a tvrdost na obraně. Opět z nepřipravených střel a chybných kombinací darovali hostům míč, kteří se nemýlili. Domácí se tak na domácí palubovce rozloučili nechtěným výpraskem.

„Od první minuty bylo vidět, že je Dukla velmi kvalitním mužstvem, což jsme samozřejmě věděli. Výsledek mě nepřekvapil. V tom utkání bylo vidět na jedné straně profesionální družstvo, které pravidelně trénuje a na druhé družstvo, které je rádo, že zápas nějak dohraje. My máme pořád stejné problémy se sestavou. Někteří se v tomto složení viděli poprvé až při zápase. Z toho plyne ta spousta technických chyb, kdy jsme rychle odevzdávali soupeři míč. První poločas byl ještě hratelný, ale ve druhém jsme odpadli fyzicky,“ hodnotil zápas kouč Hustopečí Zdeněk Missbach, který několikrát ve druhé půli důrazně nesouhlasil s výroky rozhodčích.

V době, kdy byl zápas rozhodnutý, rozhodčí zbytečně přehlíželi některé zákroky Dukly, které nám pískali. I když to byla Dukla mají pískat všem stejně a objektivně. Dukla v žádném případě nepotřebovala po­moc.

DAVID SEMERÁD