„Třetí utkání venku vřadě nevidím jako nevýhodu. Spíš nám to může pomoci, protože od nás nikdo nic nečeká a tak můžeme jen překvapit. Domácí zápasy pro nás budou psychicky mnohem náročnější,“ uvažoval trenér předposledních Hustopečí Zdeněk Missbach.

Po porážkách na palubovce Jičína a Plzně teď Legatu nečeká nikdo jiný, než vedoucí tým extraligové tabulky ze Zubří. To se vminulém kole trochu trápilo vKopřivnici, nakonec se však projevily lídrovy zkušenosti.

„VZubří nás čeká podstatně náročnější zápas než sPlzní. Já však doufám, že se projeví trénování určitých nových herních situací. Také od hráčů očekávám mnohem větší bojovnost. Pokud se obojí projeví, budu spokojen,“ prohlásil Missbach.

Právě na tiskové konferenci po utkání vPlzni, kterou Hustopečští prohráli ohrozivých šestnáct bodů, se trenér Missbach do svých svěřenců pořádněopřel.

„Chybělo mi nasazení, větší bojovnost. Občas jsme dělali vyloženě školácké chyby. Po zápase jsme si spolu sedli a promluvili jsme si otom,“ prohlásil hustopečský stratég.

Důvody vysoké porážky jsou pro fanoušky házené již obehranou písničkou.

Missbachovi se vprůběhu sezony rozpadl již tak dost úzký kádr a tak musel tým doslava lepit pomocí hostujícíchhráčů.

„Máme úplně jiné podmínky než drtivá většina našich soupeřů. Hostojící snámi trénují jen dvakrát týdně a to je strašně málo na to, abych se mohli pořádně sehrát,“ analyzoval Missbach.

Bez opor Buriánka, Kučerňáka či Sedláčka tak musí spoléhat prakticky jen na pivota Semeráda.

Pro Missbachovu družinu však stále zůstává pro sezonu jediný cíl. Záchrana.

„Jsem stále optimista. Zápasy jsou vlastně jen přípravou na barážové boje. Stále však věřím, že se nám to podaří,“ uzavřel trenér.