Do startu sezony pod širým nebem je ještě hodně daleko. U vás se ale musím zeptat hlavně na to, jestli ještě hodláte dál pokračovat.

Pár akcí určitě chystáme. Mně sezona startuje až v polovině dubna, kdy jedeme k Petrovi Pilátovi do Plzně skákat. Je škoda, že letos nevyšla akce na brněnském výstavišti, ale nikdo do toho tentokrát nešel.

Takže jste v posledních měsících úplně vypnul?

Zima u mě byla hodně mrtvá. Zatímco Podmol a Pilník jezdí mistrovské závody, tak program mají. Já jsem si opravdu dal takový zimní spánek, nikdo mě z něj moc neprobudil. Takže jsem na sezonu celkem natěšený.

Čemu jste se tedy přes zimu věnoval?

Hlavně rodině, teď na to byl celkem čas. Takže jsme doma udělali celkem dost práce. Jinak se s otcem věnujeme servisu, opravujeme motorky.

Jak je na tom motokrosařský areál na kopci Krajcák nad Hustopečemi, je v provozu?

Jezdí se tam, pořád se o něj staráme. Pár kluků tam občas přijede, tak mě před koncem roku taky vytáhli, abych si zalítal. Jsou to nováčci, třeba se z nich něco vyklube. Jsem rád, není to zrovna masový sport. A noví jezdci se zatím neukazují a nevypadá to, že by se to mělo nějak změnit. Takže: přijdťe. Přijďte! (smích).

Na konci loňského roku jste slavil 44. narozeniny. Jak dlouho ještě hodláte jezdit?

Co vím, tak jsem druhý nejstarší člověk, co jezdí freestyle. O tři roky je starší Ital Micky Monti.

Takže máte ještě minimálně tři roky k dobru.

To uvidíme. Už jsem měl chvíle, kdy jsem chtěl končit. Hlavně ze zdravotních důvodů. Ale vlastně mě to posílilo. I když třeba přijde moment, kdy ke skákání budu mít respekt a budu se bát pokračovat. Zatím se to nestalo, jedu dál.

Zmínil jste, že jste měl zdravotní trable. Těch úrazů nebylo zrovna málo. Cítíte třeba teď přes zimu, že vaše tělo není úplně v pořádku?

Nemyslím na to. Někdy je mi líp a někdy hůř. Ale cítím se dobře. Vlastně díky tomu, že pořád dál jezdím. Myslím, že fňukají ti, kteří už přestali sportovat.