Lenka se seznámila se stolním tenisem v sedmi letech v rodném Havířově, kde má tento sport svou dlouhodobou úspěšnou tradici. Vlastně začínala s plaváním, malý celuloidový míček si ji ale brzy podmanil a zůstala mu věrná. Jejím prvním trenérem byl Kamil Koutný, který v Havířově působí dodnes a má na starosti i juniorský výběr ČR.

Svými pohybovými schopnostmi a citem pro míč se Lenka brzy dostala mezi nejlepší české hráče své věkové kategorie a od roku 1997, tedy od svých dvanácti let prošla reprezentačními výběry kadetek, juniorek i žen ČR.

V kádru žen je od roku 2001 dosud, a i když v něm není v nejužší špičce, výkonnostně tam bezesporu patří. V Havířově hrála do svých osmnácti let, pak to zkusila ve Francii v klubu TTC Montpellier, s nímž dosáhla na stříbro v mistrovství Francie.

Druhý rok svého pobytu v zemi, která stolnímu tenisu hodně přeje, strávila v druholigovém Raquette Marmande, kterému pomohla do nejvyšší soutěže. Kvůli studiu se vrátila do ČR a dva roky oblékala dres Frýdlantu nad Ostravicí. Dvakrát byla s Frýdlantem druhá v mistrovství ČR, vždy získal titul konkurenční Hodonín. Po Frýdlantu přišly dva roky v nejvyšší soutěži polských Polkowicích a odsud přichází do Břeclavi.

V přehledu úspěchů si nejvíce cení prvenství družstva juniorek na MEJ 2002 v Moskvě, třetích míst na MEJ 2003 v Novém Sadu v družstvech a ve čtyřhře a třetího místa na MSJ 2003 v Santiagu v soutěži družstev. Ze seniorských let to je bronz z ME družstev 2009 a také mistrovský titul v dresu žen Startu Horní Suchá (předměstí Havířova).

Na žebříčku ČR byla Lenka nejvýše na druhé příčce, na světě pronikla do druhé stovky (180.). Pohybové dispozice korespondují s jejími zálibami, kterými jsou všechny míčové hry. Dokonce hrála v posledních letech závodně florbal v Havířově. Dalším jejím koníčkem je horská turistika. Na Ostravské univerzitě dělá v tomto období státnice z bakalářského oboru „Francouzština ve sféře podnikání.“

Výborné zázemí má Lenka Harabaszová i ve své rodině. Oba rodičové ji pravidelně doprovázejí na vrcholných akcích a všemožně ji ve sportování podporují. A s jakým cílem Lenka přichází do Břeclavi? Konečně by chtěla ve finále české extraligy porazit Hodonín a pomoci tak Břeclavi ke třetímu mistrovskému titulu.