Většina základních faktů k přípravám Agrotec Petronas rally zůstává více méně shodná s posledními úspěšnými ročníky již populární soutěže v prostředí vinařského regionu Hustopečí a okolí. „Termín zůstává stabilní, stejně jako propojení asfaltových a šotolinových tratí," prohlásil ředitel hustopečské soutěže Rudolf Kouřil.

Hustopečská soutěž v seriálu mistrovství republiky v rally následuje po klatovské Šumavě a Rallye Český Krumlov, která je druhý český podnik v kalendáři European Rally Trophy. Vrací se tak do seriálu vedle nedávno světové Bulharské rally či známých evropských klání Rally Vinho da Madeira, Rallye du Valais, Principe de Asturias či Ina Delta v Chorvatsku. „Nyní probíhají jednání s úřady o konečné podobě závodu, ale opět vycházíme z pěti úseků. Chceme dodržet tradiční kompaktnost závodu, která je pro nás vždy prioritou," upřesnil šéf organizačního týmu Martin Rada.

Změn doznal zápočet závodu. Hustopeče jsou i nadále podnikem prestižního českého šampionátu, ale jinak je vše jinak. Na jižní Moravě budou chybět nejen „poháristé", ale rovněž účastníci mistrovství historických automobilů.

Náhrada má být víc než kvalitní. „Odhadovat startovní pole ERT je hádáním z křišťálové koule, ale zařazení našeho závodu do mistrovství Slovenska je jednoznačně krokem nahoru. Jsme rádi, že jsme se po letech kontaktů konečně letos dokázali se Slováky domluvit. Jejich týmy disponují kvalitní technikou a jistě přispějí k už tak zajímavé podívané na přední české dvojice," doplnil Kouřil.

Na závodníky čekají úseky dobře známé i nové. „Pojedeme tak podobnou kilometráž jako v loňském ročníku, avšak v každé etapě vždy jeden test dozná výrazné obměny," prozradil letošní novinky Rada.

Už nyní je však jisté, že na účastníky Hustopečské rally čeká tradiční formát pátek večer se čtyřmi rychlostními zkouškami a v sobotu se šesti. Servisní zázemí bude opět v areálu hustopečské společnosti Moss Logistics.