Po dramatickém domácím souboji s Litovlí se břeclavské volejbalistky nezalekly ani silné rezervy Přerova. V jednom víkendovém zápase se radovaly z vítězství, ve druhém už dominoval zkušený soupeř.

Přerovská rezerva totiž hrála loni druhou nejvyšší soutěž a to velmi úspěšně. Sestoupil z finančních důvodů, kádr ale zůstal stejný.

Břeclavský trenér Rudolf Baránek svůj tým připravil skvěle po taktické stránce. Úkol zněl jasně: ubránit bývalou reprezentantku Hrudíkovou.

V úvodním vyrovnaném setru, byť měli domácí v úvodu trochu navrch, se radovaly hostující hráčky. Taktika tedy vycházela a Hrudíková poznávala kvality břeclavských bloků.

Druhý set se tomu prvnímu podobal. Lokomotiva excelovala především v obranné fázi a diváci se mohli kochat opravdu kvalitní hrou.

Domácí hráčky se nadechly až ve třetí sadě. V ní Lokomotivě utekl začátek a prohrávala už 4:12. I díky střídání se Lokomotivě podařilo náskok stáhnout, ale přesto se radovaly přerovské volejbalistky, i když jen těsně.

Čtvrtý set byl velmi dramatický, ve vedení i výběru oddechových časů se střídaly oba týmy.

Nakonec se z cenného vítězství radovala Lokomotiva. Čekal ji však ještě jeden zápas.

V něm už nenechaly domácí hráčky nic náhodě. V úvodu se sice ještě musely sklonit před uměním Břeclavanek, po těsné porážce 23:25.

Ve druhé sadě ale Lokomotiva hodně zaspala, dokázala získat jen jedenáct míčů.

Chléb se zřejmě lámal ve třetím setu, který trval dobrou půlhodinu. V něm, přestože v něm podlehly, uhrály hráčky hostů sedmadvacet bodů.

Po velkém boji se radovaly Přerovanky i ve čtvrtém setu, i když to bylo znovu velmi těsným rozdílem.

Trenéru Lokomotivy Baránkovi o víkendu dělaly především blokařky Ivana Lucká s Šárkou Rylichovou a kapitánka týmu Lenka Fabikovičová.

PVK Přerov B – TJ Lokomotiva Břeclav A 1:3 (-21,–19, 23,–23) a 3:1 (-23,11, 27, 24).