Také v letošní sezoně zavítali břeclavští nadhazovači mezi elitu. Osička byl na soupisce týmu AWP Lumberjacks a na turnaji ISC pro nejlepší kluby skončili na devátém místě. To Holobrádkovi se dařilo více: „Na všech turnajích, na kterých jsme se s týmem Hill United Chiefs představili, jsme skončili mezi top 3 týmy a dva turnaje jsme vyhráli. Na tom hlavním ISC jsme z 36 týmů skončili čtvrtí. Je pravda, že po celé sezoně jsme pomýšleli trochu výš, ale s odstupem se to dá hodnotit jako úspěch,“ dodal elitní evropský nadhazovač.

Koncem letních měsíců už skauti slovují potenciální posily. Vyhodnocují, zda současné hráče v kádru ponechat nebo je vyměnit. „Na devětadevadesát procent bych se měl v týmu udržet. S vedením ještě ale jednám,“ dodal Holobrádek. To jeho parťák by se měl přesunout do jiného týmu. „Finalizuji dohodu s New York Gremlins, což je tým, který to ISC letos vyhrál. Chci si zahrát na nejvyšší úrovni, co jde. A také se tam učit od nejlepších hráčů, naučit se třeba jinak o hře přemýšlet,“ doplnil Osička.

Kamil Horňáček (vlevo) je předseda strážnické pobočky fanklubu Sparty Praha.
D1 a cesta na sedm hodin. Fanoušci ze Strážnice jsou nadšení z klipu Sparty

Český nadhazovač se tak se softbalem dostane do velkoměsta, kde jsou pálkovací sporty velmi oblíbené a kde působí slavní baseballoví Yankees. „Bude krásné v tomto městě hrát pálkovací sport. Hodně se těším,“ doplnil Osička. To Holobrádek je v kanadském týmu velmi spokojen. „Beru tu jako příležitost hrát v jednom týmu s tolika špičkovými hráči v čele s Adamem Folkardem, který byl dlouhou dobu považován za nejlepšího nadhazovače světa. Extrémně přínosné tak pro mě bylo s těmito hráči trávit běžný den, vidět jak se připravují na zápasy a co všechno pro svůj výkon řeší,“ tvrdil Holobrádek.

Oba mají nyní myšlenky na domácí extraligu, kde se rozehraje semifinálová série o víkendu. A Locos se střetnou s Hrochy Havlíčkův Brod. Sebevědomí jim jednoznačně dodala výhra v prestižním SuperCupu. „Vítězství na SuperCupu byl zážitek obrovský, a to zvlášť pro to, že se nám to podařilo vyhrát s naší břeclavskou partou. V Holandsku se nám všechno sešlo,“ dodal Holobrádek, který řešil rovněž také náročný program.

Břeclav hostila mistrovství České republiky v atletice žactva.
FOTO: Břeclav hostila mistrovství republiky. Drobilič s Kocmanem slaví zlato

„Jsem trochu rád, že nastoupíme až do semifinále. Pro mě osobně byla sezona náročná, jelikož během závěru americké sezony se nám zranili ostatní dva nadhazovači a všechny zápasy jsem tak házel sám. Trocha volna po SuperCupu tak vítám, ale zároveň se všichni v týmu těšíme na to, až se budeme moct poprat o obhajobu titulu.“ První zápas se rozehraje v sobotu od 13:00, v neděli je pak druhý duel od 15:00 u Hrochů.

Jiří Uhlíř