Po mnoha letech u mužstva odchází trenér Borbély, a tak se role Jakuba Osičky zdvojnásobí. „Dušan se chce věnovat rodině. S Martinem Magulou jsme to vzali za něj. Nahradit ho nepůjde. Týmu ovšem vtiskl natolik silnou herní tvář, že už nebudeme mít co trénovat,“ tvrdil Osička.

Kuráž musí mít pořádnou, v jedenadvaceti letech se ujímá družstva, které se v posledních dvou ročnících radovalo z titulu. „Kluci nás berou. Hrajeme spolu odmalička. Dokonale se známe a jsme jedna parta. Neočekáváme žádný problém,“ zdůraznil a v lehkém tónu doplnil: „Teď chceme nějakou dobu vyhrávat. Nejlépe tak deset let. Pak uvidíme.“

V Břeclavi se konal softbalový turnaj žákyň.
PODÍVEJTE SE: Softbalisté Locos zářili. Úspěšní byly junioři i žákyně

Kompetence v koučování už mají v týmu rozdělené. „Kuba bude více stát na třetí metě a koučovat, já dělám ostatní věci okolo týmu. Uvidíme, případně si to prohodíme,“ dodal Magula.

Břeclavští softbalisté jsou velkou hrozbou pro všechny týmy, a to díky nadhazovačskému tandemu. Vždyť Osička společně s Michalem Holobrádkem předvedli vloni 261 strikeoutů. Oba navíc hrají také v USA, kam odletí na léto za místními turnaji a soutěžemi.

Také na pálce mají Locos drajv – reprezentant George Harris předvedl 34 úspěšných odpalů, Martin Magula o tři méně. „Nově jsme začlenili do týmu čtyři mladé kluky,“ dodal Magula, který se rovněž těší na SuperCup. Nejprestižnější klubovou soutěž se povedlo Locos ovládnout v minulém roce. Letos se bude hrát koncem srpna v Praze. „Hrozně se na to těším. Dost mě překvapilo, že je přihlášeno pětadvacet týmů. Bude to super turnaj a máme se na co těšit.“

Dušan Borbély (v černém) po obhajobě extraligového titulu končí na lavičce Locos Břeclav.
Obhájil titul a skončil. Nejtěžší rozhodnutí, říká strůjce úspěchů Locos Borbély

Novinky fanoušci uvidí také na břeclavském hřišti – nově jsou dodělané dugouty na béčkovém hřišti, scoreboard nebo výsledková tabule na hlavním.

Nejvyšší domácí softbalová soutěž se rozběhne o víkendu a Locos nejprve zavítají do Chomutova a poté do Mostu.

JIŘÍ UHLÍŘ