Na své palubovce porazili přímého konkurenta v boji o záchranu, družstvo SKB Černovice těsně 64:63. „Pomohly nám vánoční turnaje, které jsme odehráli. Byli jsme více rozběhaní než soupeř,“ hledal důvody premiérového triumfu trenér Lokomotivy Roman Ratajský.

Začátek zápasu prvnímu dvojbodovému zisku pro domácí však příliš nenapovídal. Hosté hráli jednoduchou hru, která na Lokomotivu platila, a brzy byl rozdíl ve skóre výrazný.

I závěr zápasu byl dramatický. Černovice v poslední čtvrtině vedly o hrozivých deset bodů. Pak se ale domácí nadechli k neskutečnému finiši. Zlepšenou hrou náskok soupeře stáhli. Když pak čtyři sekundy před koncem proměnil Petr Pláteník jeden z trestných hodů a stanovil tak konečný výsledek na 64:63 pro domácí, mohli se jeho spoluhráči radovat.

„Určitě nám to vítězství velmi pomohlo. Je to pro nás psychická vzpruha. Žádné velké oslavy se ale nekonaly,“ komentoval pozápasové dění Ratajský.
Lokomotiva se tak dotáhla dva body za svého sobotního soupeře. Nyní ji ale čeká těžký dvojzápas s Uherským Hradištěm a Zlínem. Tyto dva týmy prozatím okupují druhou a třetí příčku tabulky OP I. „V těchto zápasech asi vítězství očekávat nemůžeme,“ přiznal kouč Ratajský.