Břeclavští basketbalisté se z outsiderů soutěže stali postrachem mužstev, které si myslela na postup mezi lepší celky. Lokomotiva si teprve před týdnem připsala vůbec první výhru po svém postupu. Po týdnu je opět všechno jinak. Z břeclavské palubovky si porážky odvezla družstva Uherského Hradiště a Zlína B, která před tímto kolem okupovala druhou a třetí příčku.


„Proti Uherskému Hradišti zahráli dobře naši podkošoví hráči, ke kterým se střelecky připojil i Maška,“ chválil trenér Roman Ratajský nejlepší střelce dramatického zápasu Ryšavého a Koudelu.

Lokomotiva si připsala druhou výhru v sezoně v poměru 68:65. Divákům se navíc muselo utkání velmi líbit. Domácí si až v samotném závěru vytvořili menší náskok, který urželi až do konce.

„I hráči našeho soupeře si pochvalovali, že za tento zápas by se nemuseli stydět ani ve vyšší soutěži,“ liboval si kouč Ratajský.
Ten navíc musel pochválit i zkušené rozhodčí, kteří přesně zapadli do výborné úrovně zápasu.

Druhý víkendový zápas proti rezervě Zlína již byl jednodušší, jak přiznal sám trenér Lokomotivy. I když vyrovnaný konečný výsledek tomu příliš neodpovídal.

Hosté nepřijeli zdaleka kompletní, přesto nacvičené signály dělaly domácím borcům starosti. Hosté hráli kompaktně, trochu pomaleji, ale neriskovali a především velmi dobře stříleli. „Navíc jsme se zbytečně trápili. Neproměňovali jsme trestné hody skutečně ve velkém,“ litoval lodivod Lokomotivy.

Jeho svěřenci však dřeli až do posledních vteřin, což se jim nakonec také vyplatilo. Lokomotiva porazila Zlín B o jediný bod 62:61. Nejlepšími střelci tohoto zápasu byli za Břeclav Pláteník se čtrnácti body a Koudela se třinácti body.

Ani po dvou překvapivých výhrách nepropadá trenér Ratajský euforii a optimismus spíše brzdí. Jeho mužsvto jede v příštím kole k dvojutkání do Brna.
„To budou těžcí soupeři. Nikdy nevíme, jestli budou mít brněnské týmy posily z vyšších soutěží. My se chceme zaměřit především na naše domácí zápasy. V nich máme skvělou podporu našich fanoušků,“ uzavřel trenér Ratajský.