Domácí Lokomotiva se musela poprat po odchodu hrající trenérky Lenky Fabikovičové na hostování na Slovensko s další nečekanou ztrátou. A to ztrátou velmi citelnou.

„S vážným svalovým zraněním předčasně ukončila letošní sezónu nahrávačka Lucia Slobodová. Tu ve zbývající části soutěže zastoupí na jejím postu Tereza Hunkařová," vysvětlil staronový trenér Lokomotivy Ivan Rylich, který převzal štafetu po Fabikovičové a hned se musel potýkat s vynucenými zásahy do kádru.

Oslabená Lokomotiva nechtěla odevzdat body bez boje, a tak se břeclavské volejbalistky praly o každý míč.

„V prvním setu jsme nezachytili úvod a prohrávali už 3:7. Toto bodové manko jsme však v průběhu setu dohnali a za stavu 21:22 donutili hostujícího trenéra přerušit hru oddechovým časem. Tento krátký odpočinek hostům prospěl a koncovku setu si pohlídali výhrou 21:25," mrzelo Rylicha.

Podobně nepříznivě začal pro Lokomotivu i set druhý. Velice brzy za stavu 2:5 si musel vzít oddechový čas i domácí trenér. „Pokusil jsem se uklidnit svůj tým a upozornil jsem holky na zbytečné nevynucené chyby. Od tohoto okamžiku už předváděly hráčky soustředěný výkon," ozřejmil Rylich, k čemu hráčky Lokomotivy nabádal.

Ve všech herních činnostech začaly Madetu převyšovat a po zásluze vyhrály druhy set 25:21.

Ve zlepšené hře pokračovaly i ve třetím setu. Ten byl pro výsledek utkání klíčový. Oba týmy si to uvědomovaly a skóre bylo vyrovnané od začátku setu až do jeho konce. V dramatické koncovce se projevila početnější síla hostující lavičky.

„Za vyrovnaného stavu 24:24 poslal hostující trenér na hřiště dvě čerstvé hráčky, a ty právě pomohly k těsné výhře Jihočešek 28:26," řekl břeclavský trenér.

I ve čtvrtém setu břeclavské ženy bojovaly. Závěrečnou sadu zápasu ztratily opět až v koncovce, kterou prohrály 22:25.

V odvetném utkání se chtěly Břeclavanky pokusit oplatit Budějovicím prohru. První set druhého utkání byl vyrovnaný až do samého konce. O výsledku rozhodla až dramatická koncovka. V ní byli šťastnější hosté a vyhráli první set těsně 26:24.

I ve zbývající části zápasu měly více síly hostující volejbalistky. Dokázaly si vždy pohlídat koncovku a zaslouženě si z Břeclavi odvezly plný počet bodů.

„I přes prohry si holky zaslouží pochvalu za předvedenou hru. V obou duelech byly fáze utkání, kdy na palubovce dominovaly. Zejména výborná obrana dělala hostujícím smečařkám velký problém. Často se nedokázaly prosadit přes výborně sestavené bloky a míče zadarmo odevzdávaly. Škoda jen, že takových okamžiků nebylo více," posteskl si Rylich.

Poslední domácí utkání této sezóny sehraje Lokomotiva na domácí půdě v pátek 15. března v 19:00 a v sobotu 16. března 2013 v 9:30 hodin, kdy bude hostit na své palubovce tým Rokycan.

TJ Lokomotiva Břeclav  – VK Madeta České Budějovice 1:3

(-21, 21, –26, –22) a 0:3 (-24, –22, –21)

Sestava Lokomotivy: nahrávačka – Hunkařová Tereza, univerzálka – Magátová Jana, blokařky – Lucká Ivana, Rylichová Šárka a Lucká Romana, smečařky – Šánová Jana a Bábíčková Michaela, libero Moláková Hana