Celek se z druhého místa moravské skupiny první ligy probojoval do baráže, která rozhodne o příštích dvou účastnících extraligy.
Cestu za body budou mít dalekou, protože baráž se koná v Houšťce u Staré Boleslavi na lesním stadionku, kde překonával legendární Emil Zátopek světové rekordy.

Soutěž se uskuteční již tuto sobotu 12. září od dopoledních hodin a účast na ní si vybojovalo celkem osm celků. Jsou to stávající extraligoví účastníci z osmého a devátého místa nejvyšší soutěže Spartak Praha 4 a Syner Turnov.

Dále první dva celky ze tří skupin první ligy: Slavoj Stará Boleslav, AC Domažlice, Sokol Kolín, Liaz Jablonec, AK Vítkovice a Lokomotiva Břeclav. Je samozřejmé, že s postupem do nejvyšší soutěže nikdo nepočítá.

Ale i kdyby se břeclavská Lokomotiva umístila na posledním místě baráže, stále by to znamenalo nejhůře patnácté místo v rámci celé České republiky a takovýmto výsledkem se může na Břeclavsku pochlubit skutečně málokdo.

Díky patří funkcionářům, trenérům a samotným závodníkům. Ti se vzepjali v posledním kole první ligy k opravdu mimořádnému výkonu a díky překvapivému vítězství na domácím stadionu postoupili až do boje o nejvyšší domácí soutěž.

Držet palce břeclavským atletům můžete již tuto sobotu od 10:00 hodin, kdy barážové klání na stadionku v Houšťce u Staré Boleslavi začíná.