Úvod utkání se Lokomotivě vydařil. Od začátku prvního setu domácí volejbalistky zatlačily soupeřky výborným podáním. Brzy si vytvořily dostatečný náskok, který si s přehledem udržely až do konce první sady.

V dobrém výkonu pokračovala Lokomotiva i v úvodu druhého setu a vedla téměř celý set. V koncovce druhého dějství se však domácí hráčky dopustily mnoha chyb a set ztratily. V dalších sadách se dokázala ale Břeclavanky zcela koncentrovat a předváděla divácky pěkný volejbal bez zbytečných chyb. Ten měl nakonec i vítěznou tečku.

Jak už to bývá, odvetné utkání bylo zcela odlišné než předchozí duel. Pražské hráčky se poučily z předešlé prohry a domácí Lokomotivu jasně přehrály.

V úvodu prvního setu to ještě na prohru Břeclavanek nevypadalo. Díky dobré hře vedly domácí 16:8, ale v druhé polovině setu začaly chybovat a jen těsně vyhrály 29:27. To bylo pro Lokomotivu poslední vítězství toho dne.

Domácí volejbalistky se už nezmohly na zhola nic. Hostující hráčky měly větší touhu zvítězit a zcela ovládly zbývající tři sady a oplatily Jihomoravankám předchozí porážku. I přesto drží Lokomotiva Břeclav v tabulce nadstavby třetí místo.

IVAN RYLICH

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Sokol Žižkov 3:1 (25, –24, 17, 16) a 1:3 (27, –19, –17, –19)
Sestava Lokomotivy Břeclav: nahrávačka – Slobodová, univerzálka – Rylichová, Hunkařová, blokařky – Lucká I., Magátová a Lucká R., smečařky – Rozkydálková, Pavelková a Štrychová, libero Moláková