Takový vývoj utkání ženy Lokomotivy zcela zaskočil. Vypadly z koncentrace a v průběhu celého zápasu se dopouštěly mnoha elementárních chyb. Spokojené Opavanky se nestačily divit, jak lacině získaly v Břeclavi tři body za jasné vítězství 3:0.

Ani sobotní odveta nepřinesla zásadně jiný obraz hry obou týmů. Lokomotiva sice získala jeden bod za prohru 2:3, ale nebylo to dílem zlepšené kvality hry domácích. Bylo to spíše dílem „únavy" hraček Opavy, které v páteční večer oslavily zisk důležitých bodů. Břeclavanky hrály i v sobotním utkání netakticky. Jejich lehké podání ze 75 % bez větších problémů odehrálo hostující libero a zkušená nahrávačka Opavy pohodlně nabízela bodové nahrávky svým smečařkám. A když ani břeclavské bloky nekomplikovaly živost hostujícím útočnicím, bylo o vítězi rozhodnuto.

TJ Lokomotiva Břeclav – SK p.e.m.a. Opava 0:3

(-17,–23,–22) a 2:3 (26,–18,22,–19,–13)

Tímto bodovým výpadkem se tým žen TJ Lokomotiva Břeclav propadl z druhého místa na třetí. Vítězná Opava je v těsném závěsu na čtvrtém místě a ve zbývajících čtyřech zápasech se bude snažit dostat na místo třetí. To by mohla být pro břeclavský tým velká komplikace v další části soutěže.

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačka – Lucia Slobodová, smečařky – Lenka Fabikovičová a Jana Šánová, blokařky- Šárka Rylichová, Romana Lucká a Ivana Lucká, diagonální hráčky – Michaela Bábíčková a Tereza Hunkařová, libero týmu – Hana Moláková.

Juniorky: I. liga

TJ Lokomotiva Břeclav  – PSK Pegas Znojmo 3:2 (20,–20,15,–21,11)

TJ Lokomotiva Břeclav  – PSK Pegas Znojmo 0:3 (-21,–22,–16)

Kadetky: KP

TJ Lokomotiva Břeclav  – Volejbal Vyškov 3:0 (5,20,18)

TJ Lokomotiva Břeclav  – Volejbal Vyškov 3:0 (18,10,20)

IVAN RYLICH