Na 5. ročník turnaje O pohár jižní Moravy si pozvaly do domácí haly velice kvalitní soupeře, přesto jej dokázaly vyhrát.

V sobotu hostovaly v Břeclavi extraligové týmy VK SG Brno, VTC Pezinok a prvoligová VSK Univerzita Brno. Takto kvalitně obsazený turnaj byl také možností, jak prověřit nově sestavený tým břeclavské Lokomotivy před nadcházející sezonou. Trenérka Lenka Fabikovičová měla totiž k dispozici téměř všechny hráčky. Chyběla jen Ivana Lucká.

Turnaj zahájil souboj domácí Lokomotivy a Univerzity Brno. V úvodu utkání bylo na hře břeclavských volejbalistek znát, že do turnaje naskočily z atletické přípravy s minimem herních tréninků a Univerzita šla brzy do vedení. Bodové manko se Břeclavankám podařilo vymazat až v koncovkách obou setů. Vyrovnaly skóre a závěr utkání už zvládly lépe než Brňanky.

Lokomotiva se nezalekla ani extraligového celku. První set sice břeclavské volejbalistky ještě nevyhrály, ale ve druhém setu herně převýšily mladé brněnské hráčky a zvítězily 25:15. O vítězi musela rozhodnou zkrácená hra. Tam zcela dominovala Lokomotiva. Její hráčky povolily soupeřkám získat jen dva body a jasně vyhrály třetí sadu.

V posledním utkání turnaje se střetly dosud neporažené týmy Pezinku a Břeclavi. Dobře rozjetá domácí Lokomotiva ještě přidala na tempu a jasně přejela slovenského extraligového soupeře 2:0, čímž získaly i turnajové prvenství.

Výsledky:

Lokomotiva Břeclav – Univerzita Brno 2:0 (25:22, 27:25)

Lokomotiva Břeclav – VK SG Brno 2:1 (24:26, 25:15, 15:2)

Lokomotiva Břeclav – VTC Pezinok 2:0 (25:10, 25:20)
VSK Univerzita Brno – VK SG Brno 0:2
VSK Univerzita Brno – VTC Pezinok 1:2
VTC Pezinok – VK SG Brno 2:1

Konečné pořadí: 1. TJ Lokomotiva Břeclav, 2. VTC Pezinok, 3. VK SG Brno, 4. SVK Univerzita Brno

IVAN RYLICH