Do prvního setu poslal domácí trenér Rudolf Baránek tuto šestici: nahrávačku Lucíu Slobodovou, smečařky Lenku Fabikovičovou, Ivonu Lamrovou, blokařky Ivanu Luckou, Romanu Luckou, univerzálku Terezu Hunkařovou a libero Hanu Molákovou.

Úvod zápasu byl oboustranně opatrný a velice vyrovnaný, až do okamžiku, kdy přišla na podání domácí univerzálka Hunkařová. Ta svým smečovaným podáním dělala hostujícím volejbalistkám velké problémy.

Pro tým Univerzity bylo takřka nemožné dostat míč na polovinu Břeclavanek. Takto rozehraný první set Lokomotiva po šestnácti minutách vyhrála 25:11.
Vývoj druhého setu byl navlas podobný úvodní hře s tím rozdílem, že tentokrát se do podání opřela domácí kapitánka Fabikovičová.

I když se Univerzita snažila přerušit bodovou šňůru domácích dvojitým oddechovým časem, Lokomotivu to nevykolejilo a s přehledem vyhrála také 25:11. To, že tento zápas bude rozhodovat kvalitní podání, potvrdila ve třetím setu domácí nahrávačka Lucía Slobodová.

Lokomotiva polevila ve třetím setu v koncentraci a prohrávala už 2:6 a 15:18. Právě za tohoto stavu se postavila na podání Slobodová a skóre se otočilo ve prospěch domácích 23:21. Těžce budovaný náskok se hostujícím volejbalistkám rozplynul, nedokázaly už přidat žádný bod a set prohrály 21:25.

Po nezbytné přestávce nastoupily oba celky k druhému zápasu. V úvodním setu dal trenér Lokomotivy příležitost další smečařce Marcele Křížové.
Ta si vedla výborně a jistými údery získávala body v důležitých částech hry. Břeclavské volejbalistky hrály i druhý zápas v herní pohodě.

Průběh tohoto utkání umožnil získat další herní zkušenosti druhé nahrávačce Martině Rabušicové, která dobře odehrála koncovku zápasu a přispěla tak k druhému vítězství. Plným ziskem bodů si volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav upevnily své první místo v tabulce KP I.třídy.

(ryl)