Velké naděje vkládá celek z jihu Moravy mezi stále ještě mladé, ale už velmi úspěšné závodníky. „Věřím, že Ondra Vodák zvládne obě své disciplíny a přiveze zlato," prohlašuje zkušený atlet Roman Paulík na adresu svého juniorského skokanského kolegy, který se kromě výšky představí také v trojskoku.

Jeden z nejtalentovanějších závodníků Lokomotivy posledních let se představí už tento víkend. Stejně jako koulař Adam Horák. „Chci minimálně druhé místo. Ale zkusím zabojovat a pokusit se i o zlato," plánuje Horák, jehož velkým konkurentem je Jakub Héža z Olomouce.

To Vodák takové konkurenty nemá. Navíc se představí i mezi dospělými. „V juniorech chci uspět ve výšce i v trojskoku, rád bych narušil pořadí i mezi dospělými o týden později v Ostravě," povídá Vodák.

Do zbrusu nové atletice zaslíbené haly se možná pojede znovu podívat také běžec Roman Paulík. Jeho nominace na 1500 metrů ale ještě není jistá. „Letos mám špatný čas. Jsem devatenáctý a na republiku se podívá šestnáct nejlepších," povídá Paulík.

V podobné situaci jako břeclavský vytrvalec je i Josefína Komínková v běhu na 800 metrů. A v žácích Jakub Petrjanoš s Danielou Strouhalovou. V nejmladší kategorii má ale Lokomotiva i dva adepty na skvělá umístění. Šanci na zlato má talentovaná Anna Bravencová ve skoku vysokém, zabojovat o medaili v kouli může i Mirka Hanzalíková.

Většina atletů už ale vyhlíží venkovní závody. „Mám je radši, protože se tam dá i házet diskem," říká Horák. „Navíc je v hale často vydýchaný vzduch. Že je okruh o polovinu kratší a je tam větší mačkanice tolik nevadí," dodává Paulík.

atleti na republiceMČR dorostu a juniorů, Praha, tento víkend
 Za Lokomotivu: Ondřej Vodák (výška, trojskok), Adam Horák (koule), Daniel Fiala (3000 m), Josefína Komínková ? (800 m)
MČR dospělých, Ostrava, víkend 27. a 28. února
Za Lokomotivu: Ondřej Vodák (výška), Roman Paulík ? (1500 m)
MČR žactva, Praha, víkend 5. a 6. března
Za Lokomotivu: Anna Bravencová (výška), Mirka Hanzalíková (koule), Jakub Petrjanoš? (výška), Daniela Strouhalová? (800m, výška)