To se ale nestalo. Naopak odjely s dvěma jednoznačnými porážkami 0:3 na sety.

Opravdu potrápili hostující hráčky Lokomotivu jen v úvodní sadě prvního zápasu. V prvních minutách totiž dolehla na domácí volejbalistky velká nervozita a vlastními chybami připisovali na ukazateli skóre body pro Uherské Hradiště. Břeclavské ženy už prohrávaly 11:18 a zaplněná sportovní hala již počítala se ztrátou prvního setu.

Domácí trenérka Lenka Fabikovičová vyčerpala oba oddechové časy a udělala i změnu v sestavě. To vše se vyplatilo, domácí tým přestal dělat chyby a zkvalitnil podání. Hlavně tvrdé takticky vedené podání domácích mělo velký podíl na obratu celého utkání. Koncovka prvního setu vyzněla 25:22 ve prospěch domácích. V dalších sadách už domácí hráčky dominovaly.

Odveta už byla již v plné režii domácího týmu. Lokomotiva dále těžila z kvalitního podání, tvrdých útoků a vysokých bloků. Po hodině hry vyhrály Břeclavanky 3:0, poslaly soupeřky domů s výpraskem a upevnily si vedoucí pozici v tabulce.

TJ Lokomotiva Břeclav A – TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště 3:0 (22,18,20)

TJ Lokomotiva Břeclav A – TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště 3:0 (21,19,17)

Sestava Lokomotivy: nahrávačka – Slobodová, univerzálky – Hunkařová a Rylichová, blokařky – Lucká I., Magátová a Lucká R., smečařky – Rozkydálková, Pavelková a Štrychová, libero Moláková a hrající trenérka Fabikovičová.

Další utkání odehrají volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav 25. a 26.listopadu 2011 v Brně na palubovce VSK Univerzity Brno.