Hrálo se o třetí místo, a podle toho to také na palubovce vypadalo. V obou zápasech rozhodovaly první sety.

V dopoledním utkání viděla zaplněná hala Lokomotivy vyrovnaný souboj o první set, který až v těsné koncovce dokázaly uzmout domácí volejbalistky.

Podle trenéra Břeclavi mělo na úspěšném prvním setu vliv hlavně střídání Dvořákové za Pavelkovou, které se dařilo výborně.

„Potom už to bylo o psychice. Další dva sety už byly jednoznačné. Nám se dařilo eliminovat jejich rychlou hru tvrdým servisem. Každopádně šlo o výborný zápas,“ upozorňoval trenér vítězného týmu Rudolf Baránek.

Kdo si odpoledne nenechal ujít odvetný zápas, určitě nelitoval.

Málo vídané konečné skóre prvního setu poměru 34:32 pro domácí bylo opravdovou lahůdkou, která se v ženském volejbale moc často nevidí.

Ve druhém setu možná hráčky Lokomotivy podlehli uspokojení nad výsledkem, dvě závěrečné sady sému týmu hodně pomohla odcházející zkušená smečařka Lenka Fabikovičová.

„Takřka určitě bude hrát v prvním týmu slovenské extraligy v Senici. Bude nám hodně chybět, hlavně její organizace na hřišti. Už se ale učíme hrát bez ní, proto nestrávila na hřišti tolik času,“ vysvětlil Baránek.

Ten se potýká také s nepříliš dobrým zdravotním stavem svého týmu.

„Příští týden jedeme do Prostějova, který je dva body za námi. Jejich áčko nehraje, a bude určitě posíleno. Ale pokud tyto zápasy zvládneme, budu hodně spokojený,“ uzavřel úspěšný trenér.