Po loňském postupu mužů Tatranu Poštorná do první ligy slaví triumf ve své soutěži i břeclavské volejbalistky. Na domácí půdě byla Lokomotiva k nezastavení a kvalifikací projela věrna svému jménu.

Vsetín, Pardubice, Odry, Kojetín. Všechny tyto týmy postupně dostaly od domácích hráček naloženo v podobě jednoznačných výsledků 3:0.

„Měli jsme všechny soupeřky přečtené, protože jsme kvůli rozlosování nehráli v pátek. Vítězové ostatních soutěží byli úplně na jiné úrovni než my,“ přiznal domácí trenér Rudolf Baránek.

A vskutku. Domácí volejbalistky na palubovce působily naprosto uvolněným a sebevědomým dojmem. A k potěše plné haly nepřipustily žádné drama.

„Před kvalifikací jsme si dali záležet na fyzické přípravě, což šlo v zápasech vidět. Spíš jsem se bál, aby to některé holky zvládly psychicky před plnou halou. Nic takového se ale nestalo,“ komentoval kouč vítězného týmu.

Lokomotiva podala ve všech zápasech kvalitní týmový výkon, trenér však přeci jen tři hráčky vyzdvihl.

„Výborně zahrály hlavně Ivana Lucká, Lucia Slobodová a nadějná Šárka Rylichová,“ prozradil.

Do druhé ligy doprovodí děvčata z Lokomotivy hráčky Pardubic. Ty se nakonec radovaly díky lepšímu poměru setů a i ony si zahrají třetí nejvyšší soutěž.

V případě Břeclavanek by to však nemusela být konečná destinace.

Rudolf Baránek, trenér a sportovní manažer v jedné osobě, má se svým týmem smělé plány. Výhledově plánuje postup do první ligy.

Nemusí to být neskromné cíle. Soupeři z vyšších soutěží, kteří s Lokomotivou hrávali přípravné zápasy, sami uznali, že kvalita v břeclavském týmu rozhodně je.

„Opravdu jsme v těchto duelech neztráceli,“ přitakal Baránek.

Tým má navíc na čem do budoucnosti stavět.

Kromě nejzkušenější hráčky Lenky Fabikovičové je zbytek kádru v rozpětí od osmnácti do dvaadvaceti let.

„Ta perspektiva tam rozhodně je. Za dva roky mého působení navíc zůstal kádr pohromadě,“ upozornil trenér.

Z Břeclavi se tak stává mimo jiné i volejbalové město. Po příští sezoně již možná bude disponovat hned dvěma prvoligovými mužstvy.

Břeclavská děvčata se však budou muset nejprve prokousat druholigovou soutěží.

Na postu nahrávačky hraje Lucia Slobodová a Martina Rabušicová, na smeči kapitánka Lenka Fabikovičová, Jana Pavelková, Ivona Lamrová, Radka Blažková, Marcela Křížová, Daniela Valentová, na blocích Ivana Lucká, Šárka Rylichová, Romana Lucká, Jana Jančálková, Irena Sadílková, na univerzálu Tereza Hunkařová, Tereza Létalová, na liberu Hana Moláková.

K tomuto úspěchu hráčky přivedl trenér Rudolf Baránek a manažer týmu Ivan Rylich.