Prvního vítězství v letošním roce se konečně dočkaly druholigové volejbalistky Lokomotivy Břeclav. Body za dva skvěle zvládnuté zápasy jsou o to cennější, že na domácí palubovce porazily vedoucí tým tabulky, rezervu Přerova.

Tým Břeclavanek znovu vedl Petr Baránek, který měl konečně k dispozici kompletní sestavu včetně nedávno nemocné univerzálky terezy Huňkařové a blokařky Ivany Lucké.

Klíčová pro celý duel byla eliminace nejlepší přerovské hráčky, nahrávačky Hrudíková. Na velezkušené bývalé reprezentantce, jejím přesném servisu a obraně stála celá hra Přerova.

V prvních dvou setech úvodního zápasu se Lokomotivě skutečně dařilo nejkvalitnější soupeřku dokonale vymazat. I proto připadly úvodní sady poměrně jednoznačně (16 a 19 bodů pro Přerov) domácím hráčkám.

Až ve třetím setu se trenér Přerovanek rozhodl pro změnu strategie, jeho klíčová hráčka se tak mohla více věnovat útočné hře. Tato změna začala záhy přinášet plody vítězství. Další dva sety totiž zase snadno získaly hostující hráčky.

Dopolední zápas tak dospěl až do tie–breaku, ve kterém už Přerov sahal po vítězném matchballu za stavu 14:12.

V tu chvíli výborně zasáhly nejmladší a nejnezkušenější hráčky domácího týmu.

Martina Srncová se Šárkou Rylichovou získaly dva důležité body. Šestnáctý bod získala Rylichová chytrou ulívkou a tečku za zápasem udělala nechytatelným útokem středem sítě.

Ve druhém utkání se znovu ukázala nesmírná bojovnost na obou stranách sítě. První set pro sebe ukradly domácí hráčky, druhý hostující. Stejně si rozdělily také další dvě sady, přestože měly domácí ženy po vítězném třetím setu našlápnuto ke konečnému rozhodnutí, a tak se znovu rozhodovalo v tie–breaku.

V něm patřil úvod hostům, Lokomotiva si však postupně vybudovala dvoubodový náskok, který si držela až do posledního míče.

Týmový výkon Lokomotivy tak obral favorita dvojutkání i celé soutěže o důležité body a Lokomotivu posunul coby nováčka druhé ligy na čtvrté místo tabulky.

Vedoucí Přerov není zvyklý prohrávat. Z dvaadvaceti utkání prohrál jen čtyři. Z toho tři jdou na vrub právě jeho víkendového přemožitele.

Další utkání odehrají břeclavské ženy na severu Moravy 6.února na palubovce Šumperka. Domácím divákům se opět představí 13. února, kdy přivítá tým DDM Brno. Všechny další domácí zápasy budou zahajovány v 10 a ve 14 hodin.