„S tímto týmem jsme se utkaly úplně poprvé, proto jsme neznaly ani sílu soupeřek, a ani jejich halu. Nějaké velké taktické přípravy tedy v našem týmu neproběhly," přiznal vedoucí týmu Lokomotivy Ivan Rylich.

První set se hostující volejbalistky ve sportovní hale gymnázia Rokycany rozkoukávaly. „Holky měly problém s příjmem podání i se zakončením, a proto první set ztratily. Druhý set ale odstartovaly lépe. V úvodu druhé sady si díky kvalitnímu podání vytvořily náskok šesti bodů a vedly 12:6. Domácí hráčky se však nevzdávaly a dotahoval bod za bodem, až vyrovnali na 20:20," komentoval vývoj prvního utkání Rylich.

Koncovka druhého setu nakonec přece jen patřila Lokomotivě, a ta jej vyhrála 25:22. Zrcadlově opačný byl vývoj hry ve třetím setu. Volejbalistkám Rokycan vyšel úvod a střední část. Vyhrávaly už 20:15. Nikdo z domácích diváků asi nepochyboval, že tento náskok Rokycany nepromění ve vítězství ve třetím setu.

Lokomotiva ale mohutně zabrala a dokázala vyrovnat na 22:22. Neuvěřitelný obrat korunovaly Břeclavanky v dramatické koncovce, kterou po půl hodině vyhrály 30:28.

Zisk téměř ztraceného třetího setu, měl pozitivní vliv na hru Břeclavanek ve čtvrté sadě. „Holky si věřily na každý úder. Těžily z kvalitního podání, neprostupných bloků a bodových útoků. Domácí hráčky už nedokázaly na zlepšenou hru odpovědět a prohrály čtvrtý set 20:25," těšilo vedoucího Břeclavanek. Lokomotiva si tak po zásluze připsala za první utkání plný počet tří bodů.

V odvetném zápase se již na výkonu Lokomotivy projevilo tréninkové manko zaviněné předchozí velkou marodkou celého týmu. „I když holky bojovaly, chyběla jim síla k bodovým zakončením v rozhodujících fázích hry. Nejblíže k vítězství v sadě měly ve třetím setu, kdy kdy šli do vedení 14:9, ale od poloviny setu začaly bodově ztrácet a v dramatické koncovce těsně prohrály," dodal Rylich.

Díky výhře v prvním zápase se nevracel tým Lokomotivy z Rokycan s prázdnou a v tabulce nadstavby je pátý.

Další dvojutkání I. ligy se odehraje v pátek 1. března od 19 hodin a v sobotu 2. března od 11 hodin v hale Lokomotivy. Hráčky Břeclavi budou hostit třetí tým první ligy VK Madeta České Budějovice.

VK Rokycany – TJ Lokomotiva Břeclav 1:3 (17, –22, –28, –20) a 3:0 (23, 19, 23)

Sestava Lokomotivy: nahrávačka – Slobodová Lucia, univerzálka – Magátová Jana, blokařky – Lucká Ivana, Rylichová Šárka a Lucká Romana, smečařky – Šánová Jana a Bábíčková Michaela, libero Moláková Hana