Po vzrušené debatě zápas začal. Břeclavské hráčky do něj vstoupily výborně. Dle pokynů trenéra své podání směřovaly na libero Prostějova, které mělo s příjmem podání velké potíže.

To mělo za následek oslabení útočné síly domácích , které Břeclavanky trestaly tvrdým útokem středem sítě i z kůlů.

Vývoj prvního setu měli hosté pod kontrolou. Druhý set byl ze strany Lokomotivy ještě povedenější.

Holky hrály s chutí a domácím povolily jen devět bodů. A pak se zajiskřilo podruhé. Jedna z domácích hráček neunesla kritiku svého trenéra a po menší hádce utekla z haly. Domácí hráčky začaly více bojovat a třetí set dokázaly vyhrát. Lokomotiva po menším herním výpadku ve čtvrtém setu zabrala a s přehledem ho vyhrála 25:13.

První set odpoledního zápasu měl podobný vývoj jako předchozí zápas. Břeclav si kvalitní hrou vytvořila náskok a vedla již 16:11.

Nová hráčka Jančíková přinesla do hry Prostějova větší klid a domácí se začali více prosazovat přes vysoké břeclavské bloky, ale na výhru v setu to ještě nestačilo.

V druhém setu přidaly hráčky Prostějova k zlepšenému výkonu i riskantní podání a výsledek se dostavil. Břeclav už tak tvrdě neútočila a její vysoké bloky byly špatně načasované.

Toto oživení prostějovského týmu vycítili i domácí diváci. Kdo by od nich čekal férové povzbuzování, by se divil. Opak byl pravdou.

V takovém diváckém prostředí se začal hrát třetí set. Hráčky Lokomotivy se dopouštěly stejných chyb jako v předešlém setu a brzy prohrávaly 11:18. Za tohoto stavu poslal trenér Baránek na hřiště smečařku Blažkovou.

Tato změna přinesla obrat v třetím setu. Téměř ztracený set Lokomotiva vyhrála 25:20. Tento úspěch měl břeclavské holky nakopnout k lepšímu výkonu, ale nestalo se.

Další set prohrály rychle 12:25 a stejně tak tie-break 6:15.

I přes prohru v druhém zápase, je vedení týmu spokojeno se ziskem bodů z palubovky konkurenta.

Autor: IVAN RYLICH