Volejbalistky Lokomotivy čekal v Brně tradičně těžký soupeř. „Při všech minulých zápasech v tomto jihomoravském derby vyhrála domácí Slávia. Až teď se nám podařilo naše prokletí zlomit. A hned dvakrát," těšilo trenéra Lokomotivy Ivana Rylicha.

Břeclavské volejbalistky navázaly na výborné výsledky z přípravných turnajů. Početné publikum v brněnské sportovní hale se dočkalo dramatické bitvy a boje o každý bod.

„V prvním setu byly úspěšnější domácí volejbalistky. Druhý zase ovládly naše holky. O vítězství v dalších dvou setech se soupeřky také podělily, a tak musela za stavu 2:2 na sety o vítězi rozhodnout až zkrácená hra pátého setu,ů popisoval zápas břeclavský kouč.

Do rozhodující části hry vstoupily lépe domácí hráčky, když vedly 8:4 a 11:7 a vypadalo to, že břeclavská Lokomotiva odfrčí domů opět s prázdnou. Břeclavanky ale prokázaly v dramatické koncovce obrovskou bojovnost a chuť po vítězství. Poslední set vyhrály 15:13 a historicky poprvé porazily Morendu na její palubovce.

Odveta se rozjela ve stejném duchu, jako první zápas. Boj o úvodní sadu vyvrcholil až v koncovce. V ní byly šťastnější domácí volejbalistky, které vyhrály těsně 28:26. V druhém setu byla Lokomotiva důraznější a vyhrála ho 25:20.

Do třetího setu Břeclavanky vstoupily hodně nekoncentrované, ovšem opět prokázaly, že mají psychicky navrch a předvedly další obrat. Čtvrtou sadu už pak Lokomotivy vyloženě ovládla. Téměř bezchybnou hrou porazily domácí tým 25:13 a celkově 3:1 na sety.

Ve své hale se představí Břeclavanky poprvé při slavnostním zahájení sezony v pátek 17. října proti Hronovu.

VK Moravská Slávia Brno – TJ Lokomotiva Břeclav 2:3 (22, –19, 20, –14, –13) a 1:3 (26, –22, –25, –13)

Sestava Lokomotivy Břeclav: nahrávačky Lucia Slobodová a Petra Dubinová, smečařky Veronika Čuňočková, Andrea Drápalová, Michaela Bábíčková, Barbora Najbrtová a Hana Moláková, blokařky Šárka Rylichová a Simona Holečková, univerzálka Barbora Cidlíková a libero týmu Markéta Stará. Trenér: I. Rylich

Výsledky béčka žen: TJ Lokomotiva Břeclav B – VK Psycho Rosice 3:1 (21,–17,23,22) a 1:3 (-21,23,–16,–19)