Volejbalové utkání Lokomotivy Břeclav s Opavou začalo ve slavnostním duchu. Při příležitosti životního jubilea byla trenérovi a bývalému hráči Rudolfu Baránkovi předána medaile Otakara Koutského za celoživotní sportovní činnost, kterou mu udělil krajský volejbalový svaz. K placce s malým smaragdem mu poté poblahopřály i hráčky.

Výborný vstup

Nástup břeclavské Lokomotivy do prvního setu byl velmi pozoruhodný a překvapující hlavně pro hostující Opavu, která si velmi sebejistě v plné sestavě přijela pro vítězství.

„Vynikající servis spolu s dobrou obranou na síti dospěl až do krásného stavu dvanáct nula pro domácí. Malá exhibice tak pokračovala, postupně se do ní zapojily všechny hráčky, nejen ty bodující na síti, ale i Břeclavanky, které na palubovce dělají černou práci,“ přidala své pocity ze zápasu Tereza Hunkařová.

Diváci se nedočkali žádných dramatických koncovek, ani vypětí všech sil se tentokrát nekonalo. V první sadě povolily nakonec Břeclavanky uhrát hostujícím hráčkám jen dvanáct bodů. Nejinak to bylo i ve druhém setu, kdy Opava uhrála bodů šestnáct. Tyto dva tvrdé direkty zapříčinily pád Opavy na kolena, ze kterých se už nezvedla.

„ I přes občasná zakolísání, která k tomuto sportu patří, si všechny hráčky poctivě plnily své úkoly. Dařil se hlavně výborný útočný servis, bez problémů jsme přijímaly i podání. Opavanky našemu útoku nedokázaly odolávat a prohrály nula tři na sety,“ komentovala zápas Hunkařová.

Do ranní odvety už se promítla únava obou týmů a brzké vstávání. „Již první set připomínal dětskou zábavnou hru s přetahovanou, výsledek nebyl vůbec jednoznačný jako předešlého večera,“ připomněla domácí univerzálka.

Lokomotiva však předvedla své odhodlání a využila i výškové převahy nad opavskými hráčkami. První set vyhrála těsně 25:22, a i ty další se vlekly v podobném duchu. Břeclavanky se obav o vítězství nezalekly a i další dva sety dovedly k úspěšnému konci, když je vyhrály dvakrát shodně 25:21.

Lokomotiva tak nadělila sobě i svým fanouškům pěknou předvánoční nadílku v podobě prvenství v tabulce, Opava se tak musí zatím spokojit s pouhým pátým místem.

Boj o baráž

Poslední utkání první části soutěže odehrají ženy Lokomotivy 13. a 14. ledna 2012 v Brně na palubovce Moravské Slávie Brno. To, že půjde opět o těžké a divácky atraktivní utkání, napovídá postavení týmů v tabulce. Hostující Lokomotiva je na prvním místě a domácí Slávie je druhá.

Bude se tedy jednat o přímý souboj o vítěze základní skupiny a nejen o to. Body z tohoto vzájemného utkání si oba týmy přinesou do finálové skupiny.

Ta startuje poslední lednový víkend. Tři nejlepší týmy z české skupiny a tři nejlepší týmy z moravské skupiny budou poté bojovat o konečné umístění na 1. až 6. místě. Vítěz finálové skupiny I. ligy postoupí do baráže o extraligu.

TJ Lokomotiva Břeclav – SK p.e.m.a. Opava 3:0 (12, 16, 18) a 3:0 (22, 21, 21)

Sestava Lokomotivy Břeclav: nahrávačka – Slobodová, univerzálka – Rylichová a Hunkařová, blokařky – Lucká I., Magátová a Lucká R., smečařky – Rozkydálková, Pavelková a Štrychová, libero Moláková a hrající trenérka Fabikovičová