V posledním prvoligovém utkání této sezóny přivítaly ženy TJ Lokomotiva Břeclav soupeřky z Rokycan. Tento západočeský tým je v celkovém pořadí těsně před Lokomotivou na čtvrtém místě. Sousedství týmů v tabulce dávalo tušit vyrovnaný souboj. To se plně potvrdilo, přesto z obou měření sil vyšla lépe Lokomotiva.

Do prvního setu vstoupili lépe hosté. „Od úvodního hvizdu rozhodčího si Rokycany vytvořily mírný náskok, který si pohlídaly až do konce setu. Ani ve druhém setu neměly naše holky dobrý začátek. Prohrávaly už 5:9 a zdálo se, že i druhá sada bude snadnou kořistí hostujícího týmu. Zvrat ve vývoji druhého setu přišel až po druhém technickém time-outu," popisoval dění na palubovce trenér mužstva Ivan Rylich.

Břeclavské volejbalistky rázem vyrovnaly hru i skóre. V koncovce druhého setu dokázaly hostům bodově odskočit a vítězstvím 25:21 vyrovnaly stav setů na 1:1. Ve třetím setu tahaly za delší konec provazu volejbalistky Rokycan a jasně vyhrály 25:18.

Jako na houpačce

Po ztraceném třetím setu se domácí hráčky dokázaly plně koncentrovat a ve čtvrté sadě na palubovce dominovaly. Hostům povolily jen sedmnáct bodů a poměr setů byl znovu vyrovnaný.

O vítězi utkání tak musela rozhodnout zkrácená hra pátého setu. Začátek této rozhodující sady patřil opět hostům. „V polovině setu si soupeři měnili strany za stavu 8:6 ve prospěch Rokycan. Hned po změně stran se našim volejbalistkám podařilo vyrovnat a dokonce šly do vedení 12:10. Tento těsný náskok dokázaly v dramatické koncovce ještě navýšit a vyhrály závěrečný set 15:12," potěšilo Rylicha.

Odveta nabídla opět divácky atraktivní volejbal. Lokomotiva začala lépe a vyhrála první set. Ve druhém setu měly zase více herního štěstí Rokycany a bylo to zase 1:1. „Následovala přetahovaná o každý bod s velkým množství dlouhých výměn, kdy obrany obou týmů předčily útok. Domácí hráčky začaly do své hry více zařazovat útok středem sítě, a to dělalo hostům velké potíže. Jen stěží dokázali tyto útoky ubránit," potvrdil domácí trenér, že Lokomotiva rázem soupeřkám bodově utekla na 20:13.

Tento výrazný náskok už domácí ženy nepustily a ujaly se vedení 2:1 na sety. Ve stejné herní pohodě pokračovaly Břeclavanky i ve čtvrtém setu. Rokycany se snažily s domácím týmem volejbalistek držet krok, ale to se jim dařilo jen do stavu 9:7.

Pak po sérii výborného podání si Lokomotiva vytvořila rozhodující náskok a potěšila domácí diváky jasnou výhrou 25:16 ve čtvrtém setu.

Vítězstvím 3:1 v odvetě se volejbalistky břeclavské Lokomotivy rozloučily se svou třetí sezónou v první lize. Celkově jim v letošním ročníku patří páté místo.

TJ Lokomotiva Břeclav – VK Rokycany 3:2 (-21, 21, –18, 17, 12) a 3:1 (22, –21, 20, 16)

Sestava Lokomotivy Břeclav: nahrávačka – Hunkařová Tereza, univerzálka – Magátová Jana, blokařky – Lucká Ivana, Rylichová Šárka a Lucká Romana, smečařky – Šánová Jana a Bábíčková Michaela, libero týmu Moláková Hana. Trenér: I. Rylich